Hoşgeldiniz  

10 KEZ KALBİ DURDU

admin | 09 Kasım 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

3 yaşındaki kız çocuğun Batman Eğitim Araştırma Hastanesinde tedavisi devam ederken 10 kez kalbi durdu fakat sonunda yaşam mücadelesini kazandı.

“93 GÜN YOĞUN BAKIMDA KALDI”

Hastanın tedavisini başarıyla yürüten Çocuk Yoğun Bakım Uzmanı Dr.Sinan Yavuz “3 yaşındaki Mavin Yüce’de kafa içi boşluklarda genişleme (hidrosefali), genel durumu bozukluğu, bilinç kaybı şikayetleri ile tarafımıza başvurulmuştu. Hastanın çocuk yoğun bakım ihtiyacı olması nedeniyle takiplerini yoğun bakımda devam ettirdik. Hastalığı kontrolsüz bir şekilde ağır ve çoklu organ yetmezliğine sebep olmuştu. Farklı zamanlarda olmak üzere tam 10 kez kalbi durdu ve kalp masajı yapmak zorunda kalındı. Bunun yanında diğer tüm destek tedavilerine devam edildi. Beyin cerrahisi tarafından hastalığına yönelik tedavi uygulamaları yapıldı. 93 günlük yoğun bakım zorlu sürecinin ardından Mavin’imiz artık evinde takip edilebilecek duruma geldi. Yaşam mücadelesini büyük bir mucize ile kazandığını görmek de bize kısmet oldu.

“İLK DEFA ÇOCUK HASTADA NEFES BORUSU AÇMA İŞLEMİ YAPILDI”

Mavin ile birlikte hastanemizde bazı ilkleri de yaşamış olduk. Uzun süre yoğun bakımda akciğer makinesine bağlı hastaların evde takibine olanak sağlayan Trakeostomi (nefes borusu açma) işlemi Batman’da çocuk hastalarda ilk defa Mavin ile birlikte hastanemizde açılmaya başlandı.

“VE YİNE İLK DEFA MİDEYE BESLENME BOŞLUĞU AÇMA İŞLEMİ YAPILDI”

Ayrıca beslenme problemi olan kronik bakım hastalarının daha iyi beslenme ve enerji ihtiyaçlarının giderilmesini sağlamak üzere yapılan Gastrostomi(mideye beslenme boşluğu açma) işlemi de hastanemizde ilk kez bir çocuk hastada uygulandı. Mavin’in 93 günlük yoğun bakım yatışında, başta Uz.Dr.Ali Avcı olmak üzere çocuk yoğun bakımda çalışan çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanları, Beyin Cerrahi Uzmanı Dr. Enver Sösuncu ve yoğun bakımda görev yapan tüm sağlık çalışanlarımızın büyük emeği bulunmaktadır” dedi.

“MAVİN’İMİ BANA BAĞIŞLADINIZ”

Mavin’in yaşama tutunmasında büyük emeği olsan başta Uz.Dr. Sinan Yavuz’a ve emeği geçen tüm sağlık ekibine sevinç gözyaşları içerisinde teşekkür eden Anne Dilbirin Abdullah Yüce, “Bana bir hayat bağışladınız, bu bir mucize. Allah hepinizden razı olsun” dedi.

33 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.