Hoşgeldiniz  

100 BİN ADET MAVİ KAPAK TOPLANDI

admin | 04 Kasım 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Belediye Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün özel bir kolejin öğrencileri ile başlattığı ‘Mavi Kapak ile Mutlu Dünyalara el ver’ kampanyasına kurum ve halktan destek geldi.

Kampanya sayesinde kısa sürede Batman Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri 23 kilo, Bahçeşehir koleji 30 kilo, Uğur Ustabaşı ise 6 kilo mavi kapak toplayarak yaklaşık 100 bin adet kapağın geri dönüşüme kazandırılmasını sağladı.

Bahçeşehir kolejinde bir süredir geri dönüşüm sağlayarak bir engelliye tekerlekli sandalye almayı hedefleyen 5. sınıf öğrencileri Saadet Naz Tarhan, Ela Bedir, Neva Bedir ve Ecrin Nasıroğlu topladıkları mavi kapaklarını belediyenin başlattığı kampanyaya destek olarak verdiler. Bahçeşehir koleji öğrencilerini ziyaret ederek bu anlamlı çalışmalarından dolayı teşekkür eden Belediye yetkilileri, öğrencilere geri dönüşümün ve atıkların bertaraftı ile ilgili belediyenin yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi. 29 Ekim 2019 ile 01.02 Şubat 2020 tarihleri arasında devam edecek olan kampanyada mavi kapakların toplanması için belirlenen yerlere öğrencilerle birlikte sıfır maliyetli bidon bırakma çalışmasını sürdüren ekipler, vatandaşların mavi kapakları bu bidonlara atmalarını veya Belediye Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğüne getirerek hem çevre kirliliğinin önüne geçmek hem de yardıma muhtaç engelli bireylere yardımcı olmak için destek istedi.

269 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.