Hoşgeldiniz  

100. YIL MÜZİK PROJESİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

admin | 24 Mart 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Cumhuriyeti 100. Yıl kutlamalarına öğrencilerden oluşan büyük bir orkestrayla katılım sağlamak, ülkemizde sanat kültürünün yaygınlaşmasını ve farkındalığının artmasını okul aracılığıyla desteklemek amacıyla 100. Yıl Müzik Projesi’ bilgilendirme toplantısı ilimizde görev yapan müzik öğretmenlerinin katılımıyla gerçekleşti.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleşen 100. Yıl Müzik Projesi bilgilendirme toplantısına İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Kültür ve Turizm İl Müdürü M. İhsan Aslanlı, Şube Müdürü Ömer Çiçek, AR-GE Birimi ve ilimizde görev yapan müzik öğretmenleri katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran’ın açılış konuşmasıyla başlayan bilgilendirme toplantısı Eğitmen Emine Elif ŞAHİN Karadeniz’in Milli Eğitim Bakanlığının 100. Yıl Müzik Projesi ile ilgili teknik bilgileri içeren sunumuyla devam etti

Bilgilendirme toplantı soru cevap bölümüyle sona erdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran “Değerli arkadaşlar, bugün çok güzel bir amaçla toplanmış bulunmaktayız. Yapacağımız çalışmalarla İlimizde sanatsal anlamda bir ilerleme sağlayacağız. Tüm toplantılarımızda ve öğretmen buluşmalarında sürekli dile getirdiğimiz gibi çocuklarımızın güzel sanatlar alanında kendilerini geliştirmeleri için gerekli her türlü çalışmayı hayata geçirmeliyiz. Bu anlamda siz değerli müzik öğretmenlerimize büyük bir görev düşüyor. Şimdiye kadar yaptığınız çalışmalarla öğrencilerimizin sanatsal yönlerine büyük bir katkı sağladınız. Yaptığınız başarılı çalışmalardan ötürü hepinize teşekkür ederim.

 Kıymetli Meslektaşlarım, “İnsan iki kanatlıdır.” deriz ama ortaya koyduğumuz tavırla ondan bir kanatla uçmasını isteriz. İki kanatlı olan bir varlığın bir kanadını kırarak onu nasıl uçmaktan mahrum bırakıyorsak, çocuklarımızın güzel sanatlar konusunda yeterince kendilerini geliştirmelerine imkân oluşturmazsak onlardan tek kanatla uçmalarını istemiş olacağız.  Bu yüzden çocuklarımızın kendilerini her yönden geliştirmelerine imkan sunarak onların güzel ve kuvvetli bir şekilde uçmalarını sağlayacağız.

 Bakanlığımız 2023 Vizyonunda hedeflendiği gibi Cumhuriyetimizin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında “100. Yıl Müzik Projesi” adlı bir projeyi hayata geçirdi. Bu proje ile Cumhuriyetimizin 100. Yıl kutlamalarına öğrencilerden oluşan büyük bir orkestrayla katılım sağlayacağız. Ayrıca okullarımızda sanat kültürünün yaygınlaşmasını ve farkındalığının artmasını sağlayacağız. Bu anlamlı ve güzel projeye vereceğiniz katkılardan dolayı şimdiden hepinize teşekkür ediyor çalışmalarınızda başarılar diliyorum.” dedi.

63 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.