Hoşgeldiniz  

1064 İŞYERİNE RUHSAT DENETİMİ

admin | 19 Ocak 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Belediyesi Zabıta Müdürlüğü personelinin kent merkezinde gerçekleştirdiği esnaf denetimi hem esnafın hem de halkın yüzünü güldürüyor.

Batman Belediyesi, halkın sağlığına yönelik denetimlere ara vermeden devam ediyor. Kaliteli hizmet sunan esnaf ile halkın sağlığını hiçe sayan esnafın bir birinden ayırt edildiği denetimler halkın memnuniyetini sağlıyor. Halkın sağlıklı, hijyenik koşullarda üretilen en uygun fiyatla gıda ürünlerine ulaşımını sağlamakla görevli Belediye Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, olası olumsuzluklar karşısında sessiz kalmayarak anında gerekli işlemleri başlatıyor. Batman Belediyesi Eş Başkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz, 2019 yılı içerisinde 1064 işyerinin denetlendiğini söyledi.

Batman Belediyesi Zabıta Müdürü Hakkı Ertuğrul “Batman Belediye Eş Başkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz’ın talimatıyla yaptıkları denetimlerde 1064 işyeri arasından 130 işyerine ruhsatsızlıktan dolayı zabıt varakası düzenlendiğini, 235 işyerine tespit tutanağı düzenlendiğini 430 işyerine de gerekli koşulları yerine getirmesinin ardından işyeri ruhsatının verildiğini” söyledi.

İnternet cafe, pastane, lokanta, döner salonlarının denetimlerinin yanı sıra gıda kontrol ekipleriyle fiyat etiket denetimi ve miadı dolan ürünlerin kontrolünün sıklıkla sürdürüleceğini kaydeden Eş Başkanlar “Halkın sağlığı bizler için önemlidir. Göreve geldiğimiz ilk günden beri bunu söylüyoruz. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Batman’da çok şey değişecek. Özellikle yeşil alanların artırılması, kentin temizliği ile birlikte işyeri denetimlerimiz de her geçen gün artacaktır. Bizler bir standart oluşturduk. Taviz vermemiz beklenemez” dediler.

203 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.