Hoşgeldiniz  

‘112 ACİL ÇAĞRI MERKEZİ’ HİZMETE GİRDİ

admin | 06 Ağustos 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

İçişleri Bakanlığınca tüm acil çağrıların tek numara ve merkezden karşılanarak, sevk ve koordine edilmesi kapsamında 81 ilde ‘112 Acil Çağrı Merkezi’ adı altında hayata geçirilen illerden 48.si olan Batman 112 Acil Çağrı Merkezi, Vali Hulusi Şahin’in ilk çağrıyı yanıtlamasıyla hizmete girdi.

112 Acil Çağrı Merkezinin Cumhurbaşkanı tarafından yapılacak olan açılışı öncesi, merkezde bulunan birimler gezilerek, faaliyetler hakkında bilgi alındı. İlk çağrıyı karşılayan Vali Şahin, İller İdaresi Genel Müdür Yardımcısı Yusuf İzzet Karaman ve İller İdaresi Daire Başkanı Tarık Bahadır, ayrıca İl Emniyet Müdürü Vekili, İl Jandarma Komutanı Vekili, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Orman Müdürlüğü, İtfaiye ve AFAD yetkilileri de eşlik ettiler.

İlk etapta Belediyeye bağlı İtfaiye, Orman Yangın ve Jandarma personelinin görev almaya başladığı 112 Acil Çağrı Merkezi’nde, yakın zamanda Acil Sağlık, Polis İmdat, AFAD ekipleri de müşterek şekilde görevlendirilerek, vatandaşların yaşayabileceği acil durumlarda ivedi bir şekilde müdahale şansı yakalanarak, olası can ve mal kayıplarının en aza düşürülmesi hedefleniyor.

Ayrıca vatandaşlara Türkçe, Kürtçe ve Arapça olmak üzere 3 dilde hizmet verecek olan merkezde; 21 çağrı karşılayıcı, 8 İtfaiye, 4 Orman İl Müdürlüğü, 4 Jandarma, 30 Acil Sağlık, 4 AFAD ve 9 Emniyet personeli olmak üzere toplamda 80 Personel gelen çağrıları alarak ilgili birimler üzerinden ekiplerin sevkini sağlayacak.

117 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.