Hoşgeldiniz  

120 FİRMADAN ORTAK AÇIKLAMA

admin | 07 Mart 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+


Batman Gıda Toptancıları Derneğine bağlı 120 Gıda toptancısı esnafı bünyelerinde yeteri kadar yağ ve temel gıda malzemelerinin bulunduğunu ve herhangi bir paniğe gerek olmadığını açıkladı.

Batmanlı vatandaşların marketlerde yağ almak için gereksiz endişeye girdiklerini belirten Batman Gıda Toptancıları Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri “Bünyemizde bulunan 120 firmayla yaşanan panik sonrası acil olarak bir araya geldik. Depolarımızda ve işyerlerimizde yağ başta olmak üzere bütün temel gıda ürünlerimizde herhangi bir sıkıntı yoktur. Lütfen halkımız gereksiz panik yapmasın. Yaşanan panik fiyatlara olumsuz bir şekilde yansıyor. Buda fiyatların haksız ve gereksiz bir şekilde yükselmesine neden oluyor.

Tehlikeli bir durum kesinlikle yoktur. Halkımızdan ricamız normal günlük ihtiyaçları kadar alışverişlerini yapsınlar. Lütfen kimse gereksiz herhangi bir stok yapmasın. Hepimiz duyarlı davranırsak, fiyatlar kısa zamanda makul seviyeye inecektir. Market ve depolarımızda yeterli stoklarımız olduğu için, kimsenin panik yapmasına gerek yok. Bu tür spekülasyonlara lütfen gelmeyelim” şeklinde açıklamada bulundular.

Batman Gıda Toptancıları Derneği Batman’ın yanı sıra tüm Türkiye genelindeki tedarik zincirlerinde herhangi bir sıkıntı olmadığını ve Tarım Bakanlığının gerekli aydınlatıcı açıklamayı yaptıklarını da sözlerine eklediler.

30 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.