Hoşgeldiniz  

120 İŞÇİ 120 GÜNDÜR BEKLİYOR!

admin | 28 Ocak 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Belediyesi Personel Anonim Şirketi tarafından belediyeye istihdam edilmek üzere kura ve mülakat sonucu belirlediği 120 temizlik işçisi işe başlayacağı günü dört gözle bekliyor.

Güvenlik soruşturma sürecinin uzadığını ve bundan dolayı 120 gündür kiralarını dahi ödeyemez hale geldiklerini belirten işçiler, yetkililerden sürecin hızlandırılmasını istedi.

Batman Belediyesi Personel A.Ş. tarafından 120 beden işçisi alımı ile ilgili olarak 22-26 Nisan tarihleri arasında Batman İş Kur İl Müdürlüğü aracılığı ile duyurusu yapılarak ilan edilen 120 beden işçisi için toplamda 4 bin 762 kişi başvuruda bulunmuştu. Kura ve mülakat sonucunda ise çalıştırılmak üzere 120 asil ve 120 yedek işçi belirlenmişti. Kısa sürede işe başlayacağını uman işçiler, mevcut çalıştıkları işlerden de ayrıldı. 120 gündür işsiz bir şekilde güvenlik soruşturmasından gelecek haberi bekleyen işçiler, evlerine ekmek götüremez duruma geldi.

“SÜRECİN HIZLANDIRILMASINI İSTİYORUZ”

Güvenlik soruşturma sürecinin uzamasıyla birlikte mağdur olduklarını belirten işçiler “Belediyede işe başlayacağımız umuduyla mevcut işlerimizden çıkışlarımızı verdik. Ama ne yazık ki yaklaşık 120 gündür belediyede işe başlayacağımız anı bekliyoruz. Normalde güvenlik soruşturmaları için 60 iş günü süresi kanunen mevcutken bizler yaklaşık 120 gündür bu sürecin sonuçlanmasını bekliyoruz. Bundan dolayı da başka bir işte de çalışamıyoruz. Şuan halimiz perişan. Evimize ekmek götüremez durumdayız. Bir an evvel yetkililerden bu sürecin hızlandırılmasını ve işe başlayacağımızı istiyoruz” dedi.

185 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.