Hoşgeldiniz  

13 MİLYON EMEKLİ MUTSUZ VE DE YOKSUL…

Halit BEYTÜT | 18 Ekim 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Avrupa’nın emeklileri kendi devletlerince her türlü imkanlara haizken, yılda bir kez dünyanın çeşitli ülkelerine tatile gönderip onların dinlenmelerine imkan sağlarken, bununla da yetinmeyip emeklisinin insan gibi yaşamasına imkan tanıyıp maaşlarını onurlarını koruyacak şekilde artırırken, benim ülkemin emeklileri neden umutsuz ve de neden yoksulluk içinde yaşam sürme talihsizliğine uğratılıyor.

Bir ülke kendi ülkesindeki insanların geçmişine bakıp onların tüm enerjilerini kendi ülkelerinin kalkınmasına harcayıp emekli olduktan sonra Avrupa devletleri bu insanlara ödüllendirmek ve onlara ikinci baharlarını yaşatabilme imkanlarını sunmayı kendine bir görev bilirken benim ülkemin zatı muhteremleri kendi emeklilerine reva gördüğü sadaka niteliğindeki maaşları bile çok görmekte onları yaşarken ölenler sınıfında görmekte neden…

Ülkemizde bir TÜİK denilen bir yalan makinesi var emeklilere zam yapma zamanı geldiğinde enflasyonu en düşük seviyede gösterip emekliye yapılacak zammın sadaka nitelinde olmasını ön görmektedir.

Bir ülkenin yöneticileri kendi emeklisine güzellik değil acı çektirmek için ne mümkünse yapıyorsa ben o hükümete hükümet demem ve o hükümetin yöneticilerine de kesinlikle yönetici demem.

Avrupanın emeklisi bir aylık maaşıyla benim ülkemde bir aydan azla tatil yapma imkanını buluyorsa benim emeklimin aldığı maaşa elbette ki sadaka maş derim.

Bu yüzden ben 18 yıllık AK parti hükümetinin emekli kesime güzellik değil kelimenin tam anlamıyla acı çektirdiğini vurgulamakta yarar görüyorum.

Bunun aksini iddia eden varsa beri gelsin de 18 yıllık AK parti iktidarının emekli kesime bu güne kadar ne verdiğini gösterelim.

TÜİK deniler sözde Türkiye İstatistik Kurumu artık Türkiye’nin değil sanırım sarayın istatistik kurumu olmuş ve saray ne emrediyorsa TÜİK de onu emir olarak telakki ediyor da 13 milyon emeklinin günahını da boynuna koymaktan da kaçınmıyor.

Böylesine bir haksızlığı 13 milyon emekliye reva görenlerin yarın son ne olacak gerçekten merak ediyorum.

Birilerini emir kulluğuna soyunup milyonlarca emekliye düşük maaş verilsin diye enflasyon rakamını düşük gösterenlerin iki yakası kesinlikle bir araya gelmeyecek ve ahrette bu insanların ahını katlanarak çekecektir bundan kimsenin kuşkusu olmasın, sadece onlara değil emekliye düşük maş verilsin diye onlara emir verenlerin de ahrette cehennem ateşinde yanacakları da bir gerçektir.

Bu ülkenin emeklisine insan onuruna yaraşır bir refah düzeyini getiremeyenleri buz emekliler Allaha havale ediyor ve hakkımızı helal etmediğimizi ifade ediyoruz,

YAZIK OLDU…

Sokak ortasında bir kadının dövülmesine gönlü razı olmadığı için olaya müdahale edip kazayla katil olan üniversiteli genç 12 yıla mahkum oldu. Bu ülkede alkollü biçimde araç kullanıp bir polis memurunun ölümüne sebep olan zengin katil sokakta geziyor Bir ülkede para. Hukuku gölgede bırakıyorsa o ülkede para, güneşin doğması göstermeliktir. %HAKKI YALÇIN%

42 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.