Hoşgeldiniz  

admin | 17 Mayıs 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Vali Hulusi Şahin, Koronavirüs salgını nedeniyle  Ülkemizde kan stoklarının azalmasından dolayı Türk Kızılay’ı tarafından başlatılan ‘İyilik Kanımızda Var’ kan bağış kampanyasına destek vermek amacıyla Kızılay Batman Şubesinin Atatürk parkı önünde açtığı kan bağışı standını ziyaret ederek, kan bağışı konusunda ilimizde yürütülen çalışmalara ilişkin yetkililerden bilgi aldı.

Ziyaret sırasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Şahin “Kan bağışlayanlarımızın sayısında bir azalma olması nedeni ile kan stokları hızla düşmüş. Bu durum hepimizi tekrar kan bağışı yapmaya çağırdı. Bizler de bu çağrıya daire müdürlerimizle birlikte destek olmaya geldik. Birkaç gündür başlayan kampanyaya Batmanlılar, kamu kurum ve kuruluş çalışanları ilgi gösterdiler. Sağlık durumu müsait olan tüm Batmanlıları iftardan sonra ve bayramda Atatürk Parkı önündeki Kızılay standına kan vermeye bekliyoruz” diye konuştu.

Vatandaşların ilgi gösterdiği kampanyaya, İl Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, İl Jandarma Komutanı Albay İsa Çakmak, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran ve İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Pamukçu kan bağışı standını ziyaret ederek kampanyaya destek verdiler.

 

181 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.