Hoşgeldiniz  

14 MART TIP BAYRAMI…

Halit BEYTÜT | 15 Mart 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Hayatımızın olmazsa olmazları olan, dertlerimize ve sağlığımızı hiç çekinmede emanet ettiğimiz, pandemi döneminde canlarını hiçe sayarak korona illetine kapılanları hayata döndürebilme adına canlarını hiçe sayan sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp bayramını en içten dileklerimle kutlar onları sadece 14 Martlarda değil her gün onları saygı, sevgi ve muhabbetle anma gereksinimi duymakla mükellef olduğumuzu özellikle vurgulamak isterim.

Koronavirüs yüzünde hayatını yitiren tüm sağlık çalışanlarını da her zaman minnet ve rahmetle anacağımızı ifade etmeyi de insani bir görev olarak belirtmek isterim.

Yaşamımız boyunca karşılaştığımız hastalıklarda ilk koştuğumuz bu sağlık savaşçılarına ne kadar minnet borçlu olduğumuzu da ifade etmeden geçemeyeceğim.

Hayatlarını hiçe sayıp insan denen varlığı yaşatmak ve yaşatabilmeyi kendilerine mukaddes bir görev olarak bilen sağlık çalışanlarımıza toplum olarak gereken değeri vermek bizi.

Olmazsa olmazımız olmalıdır.

Ne kadar övsek, ne kadar minnet borçlu olduğumuzu ifade etsek te yine onlatın bizler için yaptıkları fedakârlıkların karşılığını veremeyeceğiz.

Tüm fedakârlıklarına ve kendi ailelerini aylarca sadece koronaya yakalanan insanları yaşatabilmek için göremeyen bu alınlarından öpesi insanların hakkını ne yazık ki alamadıklarına da tanık olduk. Hükûmetin onlara vaat attığı ek haklarını bile almamalarına rağmen onların meslek aşkını rencide etmemiş ve mesleklerinin gereğini yerine getirme çabalarından en ufak bir vazgeçişi bile düşünmemişlerdir.

Bu ne yaparsak yapalım haklarını ödeyemeyeceğimiz bu sağlık kahramanlarının hakkınki kesinlikle ödeyemeyiz.

Her ne kadar hak edişlerini alamamış olmanın burukluğunu yaşıyor olsalar da tüm sağlık çalışanlarımızın başta doktorlar, hemşireler ve tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp bayramlarını kutluyor, sağlık alanında insanları yaşatabilmenin alkışlanacak mücadelesini özverice sürdürmeyi meslek guru ile sürdürenlere TIP BAYRAMININ ONLARA SAĞLIK VE MUTLULUKLARA VESİLE OLMASINI DİLİYORUM

69 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.