Hoşgeldiniz  

14 MART TIP BAYRAMI 

Halit BEYTÜT | 15 Mart 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Dünyada 14 Mart tıp bayramı olarak kutlanmaktadır. Tıp İnsanlarımızın olmazsa olmaz bir sağlık göstergesidir.

Ne yazıktır ki son zamanlarda bizlere sağlık yönünde büyük hizmetleri olan gerek doktorlarımıza ve gerekse de sağlık çalışanlarımıza karşı şiddet uygulanmaya başlamıştır.

Bu da bizleri gerçekten son derece düşündürmektedir.

Hipokrat yemini etmiş kendilerine insan sağlığına adamış doktorlarımıza karşı işlenen şiddet olayları ne yazıktır ki ülkemizde bir gelenek haline gelmiş bulunmaktadır.

Ben sağlığımızın teminatı olan doktorlarımıza ve sağlık çalışanlarımıza karşı en samimi ve içten duygularla kendilerine müteşekkir olmamız gerektiğini vurgulamak isterim.

Unutulmasın ki bir doktorun en mutlu olduğu zamlan tedavi ettiği hastasının şifa bulmasıdır.

Bu yüzden hasta yakınlarının arada bir doktorlara yönelik şiddeti kesinlikle kabul edilir bulmamaktayım.

Bu yüzden ben 14 Mart tıp bayramının sağlık çalışanlarımızı tarafından son derece buruk bir şekilde kutlandığını tahmin etmekteyim.

Bizler doktorlarımızın yaptığı fedakarlığı hiçbir zaman göz ardı edemeyiz.

Kendilerine bizlerin sağlığı için geceli gündüzlü yapması gereken tedavisinden asla vazgeçmeden büyük bir fedakarlıkla tedavisini istirahatine tercih eden böylesine fedakar doktorlarımıza her zaman en büyük içtenlikle teşekkürü bir borç olarak bilmemiz gerektiğine işaret etmekte yarar görüyorum.

Yıllardır özellikle bölgemizde sözde terör olayları nedeniyle ilimize ve bölgemiz hastanelerine gelmekte tereddüt edenlere rağmen ilimize ve bölgemize gelip sağlık hizmet vermekten çekinmeyen özverili doktorlarımızı da burada saygıyla anmak isterim.

Bu nedenle böylesine fedakarlık yapanlara karşı bizlerin minnet borcu vardır, Ben özellikle ilimizde günde kapasitesinin çok ama çok üstünde yüzlerce hastaya durup dinlenmeden sağlık hizmeti vererek 90içbir sitemde bulunmayan fedakar doktorlarımıza buradan teşekkürü bir borç bildiğimizi de ifade etmek isterim.

Tüm olumsuzluklara ve yapılan içimize sindiremediğimiz şiddet karşı mariz kalan tüm sağlık camiasının 14 Mart Tıp bayramlarını kutluyor, gösterdikleri olağanüstü sağlık hizmetlerinden ötürü kendilerini içtenlikli teşekkür ediyorum.

211 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.