Hoşgeldiniz  

admin | 06 Ağustos 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

BAŞKAN GÜR “İMMÜN PLAZMA MERKEZİ HİZMETE GİRECEK”

AK Parti Batman İl Başkanı A. Akif Gür, Sağlık İl Müdürlüğünü ziyaret etti.

AK Parti Batman İl Başkanı Akif Gür, Sağlık İl Müdürlüğünü ziyaret ederek yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Başkan Gür, Sağlık İl Müdürü Hakan Pamukçu ile görüşüp koronavirüsle mücadele kapsamında yürütülen çalışmalara ilişkin bilgi aldı.

Gür, Koronavirüsle mücadelede Batman’da uygulanan test sayısı, vaka oranlarının seyri, hastanelerin kapasiteleri ve hastaların sağlık durumları  ile ilgili bilgi aldı.

Görüşme sonrası açıklamada bulunan Gür, sağlık ordusunun tüm Türkiye de olduğu gibi Batman’da da  mesai mefhumu gözetmeksizin aile ve çocuklarından fedakarlık ederek, görevlerinin başında fedakarca çalıştıklarını belirterek sağlık çalışanlarına teşekkür etti.

Gür konuşmasını şöyle sürdürdü “Önümüzdeki hafta Batso binasının altında İl Özel İdareye ait bulunan yerde Kızılay ve İl Sağlık Müdürlüğü iş birliğinde Plazma merkezi faaliyete girecek. Bu Merkez, ilimizin yanı sıra Mardin, Siirt, Şırnak ve Bitlis illeri olmak üzere bölgeye hitap edecek. Bunun yanı sıra önümüzdeki günlerde 100 yatak kapasiteli Tilmerç Sağlıklı Hayat ve Aile Sağlığı Merkezi hastane ek binasına dönüştürülüp faaliyete geçecektir. Böylelikle salgın ile mücadelemiz inşallah daha etkin bir hale gelecektir”

Gür, vatandaşları Kovid-19’a salgınına karşı tedbir almalarını isteyerek “Bu virüsten korunmanın tek yolu mesafe maske ve  temizlik kurallarına uymaktır. Kurallara sıkı sıkıya bağlı kalarak kendimizi, ailemizi ve Batmanımızı koruyalım” dedi.

108 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.