Hoşgeldiniz  

15 TEMMUZ HAFIZINA HEDİYE

admin | 15 Temmuz 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

15 TEMMUZ HAFIZINA HEDİYE

Batman 15 Temmuz İmam Hatip Ortaokulu Hafızlık proje okulu öğrencisi 11 yaşındaki Muhammed Yusuf Ergün, 15 Temmuz 2020’de başladığı hafızlığı 15 Temmuz’un yıldönümünde bitirerek 15 Temmuz hafızı oldu.

Küçük hafızı ve hocalarını makamında kabul eden Batman İl Müftüsü Erhan “Peygamberimiz (s.a.s.), “Ümmetimin en şereflileri Kur’an-ı Kerim’i ezberleyen ve yaşayanlardır” hadisinin müjdesine mazhar olmak, başlı başına hafızlığın mükafatıdır.

Bu söze muhatap olmak için hafız olunur. Zira hafızlık, vahyi muhafaza etmek ve satırdan sadıra damıtmaktır. Hafızlar, mukaddes kitabı sadece dillerinde değil, gönüllerinde de taşırlar. Onların fikri de, zikri de, şükrü de Kur’an’dır. Ahdine sadık kalandır onlar. Kur’an’ın rahmani ikliminde felaha ve salaha erenlerdir” dedi.

Bir hafızın ortalama 1 ile 3 yıl arasında yetiştiğine de değinen İl Müftüsü Erhan, küçük hafızımız hafızlığını 1 yıl gibi kısa bir sürede tamamlamış olup, bu güzel başarının 15 Temmuz’un yıldönümünde gerçekleşmesi ve 15 Temmuz hafızı olması bizleri ayrıca mutlu etmiştir, 15 Temmuz Hafızımızı ve hocalarını tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” şeklinde konuştu.

İl Müftüsü Erhan 15 Temmuz Hafızı Muhammed Yusuf Ergün ve hocasına Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından çeşitli kitaplar hediye etti.

 

93 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.