Hoşgeldiniz  

150 BİN ÖĞRENCİ KÜTÜPHANE’DEN FAYDALANDI

admin | 22 Aralık 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Belediyesi, öğrenciler başta olmak üzere vatandaşların hizmetine sunduğu kütüphane, Bilgi Evi ve EBA Destek noktalarında 6 ayda 150 binden fazla kişiye hizmet verdi.

Öğrenciler için uygun ders çalışma ve bilgiye kolay erişim imkanı sağlayan Batman Belediyesi, son 6 ayda 150 binden fazla öğrenciyi kütüphaneler, bilgi evleri ve EBA destek noktalarında konuk ederek bilgiye erişimlerini sağladı.

Belediye kontrolünde bulunan Pınarbaşı Ali Emiri ve Seyitler Kütüphanesi ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü kontrolünde bulunan Ahmet Kaya, Petrolkent Çocuk Kütüphanesi ve Yunus Emre kütüphanelerinde 6 aylık zaman dilimi içerisinde 150 bin 235 öğrenciyi misafir etti.

Sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uygun olarak öğrencilerin her kullanımından sonra mekanın dezenfektanlarla temizlendiğini ifade eden yetkililer “Belediyemiz bünyesinde hizmet veren kütüphane ve bilgi evleri ile EBA destek noktalarında öğrencilerin rahat bir ortamda ders çalışmalarına hizmet sağlamaktayız. Covid-19 pandemisi nedeniyle öğrencilerin virüs bulaş riskini minimum seviyeye indirmek amacıyla büyük çaba sarf etmekteyiz. Öğrencilerin her geliş gidişlerinde ortamı dezenfekte etmekteyiz ve hijyen kurallarına uygun olarak sosyal mesafeli bir ortam sağlamaktayız” dediler.

112 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.