Hoşgeldiniz  

16 ÇOCUK, SEVGİ EVİNE YERLEŞTİRİLDİ

admin | 10 Kasım 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Ekiplerinin 1-31 Ekim tarihleri arasında yürüttüğü çalışmalarda, suça sürüklenen 16 çocuk koruma altına alındı.

Alınan bilgiye göre, suça sürüklenen veya suçtan mağdur olan 16 çocuk, daha güvenli bir ortamda yaşayabilmesi için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Çocuk Sevgi Evine teslim edildi. İstismara açık şekilde sokaklarda, kavşaklarda çalıştırılan, dilendirilen çocukları korumak, çocukların bu şekilde çalıştırılmasına engel olmak amacıyla 38 çocuğun ailelerine toplam 7.106 TL idari para cezası uygulandı.

236 KAYIP ÇOCUKTAN 235’İ BULUNDU

2020 Ekim Ayı sonu itibariyle 236 kayıp çocuk için müracaat yapılırken, kayıp çocuklardan 235’i bulunup ailesine teslim edildi, 1 kayıp çocuk için arama çalışmalarının titizlikle devam ettiği bildirildi.

MOBİL EKİPLER, OKUL ÇEVRELERİNİ DENETLEDİ

12 Ekim’de eğitim-öğretim döneminin başlamasıyla Okul Mobil Ekipler tarafından gerçekleştirilen denetimlerde, okul ve çevresinde şüphe arz eden 375 şahıs ve 31 araç sorgusu yapıldı, 1 şahsın uyuşturucu veya uyarıcı madde bulundurmak suçundan, 1 şahsın bilişim sistemleri banka veya kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık suçundan, 1 şahsın da kayıp olarak arandığı anlaşıldı.

12 ŞAHIS, ASKER KAÇAĞI ÇIKTI

2 şahsa Kabahatler Kanuna aykırı davranmaktan 784 TL idari para cezası uygulanırken, 12 şahsın yoklama kaçağı olduğu tespit edildi. Üzerinde 1 adet havalı tüfek ele geçirilen 1 şahıs hakkında gerekli işlemler yapıldı. 7 araca farklı maddelerden 4 Bin 517 TL para cezası uygulandı.

73 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.