Hoşgeldiniz  

160 BİN TL FİLİSTİN’E GÖNDERİLDİ

admin | 04 Temmuz 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

160 BİN TL FİLİSTİN’E GÖNDERİLDİ

Düşünce ve İnanç Özgürlüğü platformunun Filistin için başlatmış olduğu yardım kampanyası devam ediyor.

Bugüne kadar toplanan 160 bin TL, Memursen toplantı salonunda yapılan basın açıklaması ile Filistin’e gönderildi.

Basın açıklamasını okuyan Düşünce ve İnanç Özgürlüğü Platformu Dönem Sözcüsü Şehmus Temiz “Bugün, Filistinli kardeşlerimize olan borcumuzun bir kısmını ödemek için bir araya geldik. Tüm ümmetin izzeti için kahramanca savaşan kardeşlerimizin şehirleri, harap olmuş durumda. Son saldırıda Gazze’de yıkılan bina sayısı, Gölcük depreminde yıkılan bina sayısına yakın. Gölcük depreminin üstünden 22 yıl geçmesine rağmen, acımız hala tazeyken, Filistinli kardeşlerimiz neredeyse her yıl aynı acıyı yaşamaktalar.

Ambargo ve kısıtlamalarından dolayı, inşaat maliyetleri oldukça yüksek. Ortalama bir evin imarı için gerekli olan meblağ, 250 bin TL. Düşünce ve İnanç Özgürlüğü Platformu olarak İHH öncülüğünde başlattığımız kampanyada, bugüne kadar toplanan para miktarı 160 bin TL.

Kardeşlerimizin acil ihtiyaçlarına binaen elimizde bulunan parayı Filistin’e göndermeyi uygun gördük. Batmanlı hemşehrilerimizin desteğiyle paralar toplandıkça, göndermeye devam edeceğiz. Amacımız en az 1 evi (250 000) imar etmek. Buna mecburuz. İlk kıblemiz olan Mescidi Aksa’yı savunan kahraman kardeşlerimize borçluyuz ve bu borcu ödemek için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” dedi.

87 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.