Hoşgeldiniz  

“17 YILDA 16 MİLYAR LİRALIK YATIRIM YAPTIK”

admin | 26 Mart 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel Haberler A- A+

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk çeşitli temaslarda bulunmak üzere Batman’a geldi.

Bakan Selçuk, önce Batman Valiliğini ziyaret etti. Vali Hulusi Şahin ile bir araya gelen Bakan Selçuk ardından Batman’daki temasları kapsamında seçim koordinasyon merkezinde partililere seslendi.

Bakan Selçuk, “AK Parti siz dava arkadaşlarımızın sayesinde Türkiye partisi oldu. Girdiği her seçimden de AK Parti, zaferle çıktı. İnşallah 31 Mart seçimlerinde de Batman’da da büyük bir değişime şahit olacağımıza inanıyoruz. Batman’da AK Parti’nin gönül belediyeciliğine kavuşacak inşallah. Batman’da, bölgedeki diğer il ve ilçelerde iş başına gelen belediye başkanları maalesef halka hizmet etmek yerine, terör örgütleriyle el ele yürümeyi tercih ettiler. Şu anda fırsat bu fırsat. Ülkemize, ilimize yatırım, istihdam gelsin diye gönül belediyeciliğini desteklemek durumundayız” dedi.

“SON 17 YILDA BATMAN’A YAKLAŞIK 16 MİLYAR LİRALIK YATIRIM YAPTIK”

Bakan Selçuk, “Son 17 yılda Batman’a yaklaşık 16 milyar liralık yatırım yaptık. Sadece Bakanlığımız alanında yapılan yardım 3,5 milyar lirayı aşmış durumda. Gıda, eğitim, sağlık desteklerini içine alan sosyal yardımlarda da 50 bini aşkın haneye ulaştık. Bu kapsamda 2003’ten bu yana Batman’a 2,5 milyar lira tutarında aktarım oldu. İŞKUR ile de 30 bin vatandaşımız 2002’den bu yana işe yerleşmiş durumda. 50 bin vatandaşımız işbaşı, girişimcilik ve mesleki eğitim programları, mesleki eğitim kurslarından faydalandı. Vatandaşlarımızın bu kurslardan daha etkin bir şekilde faydalanmalarını istiyoruz. Derdimiz şehrimizi daha ileri bir seviyeye çıkarmak. Buna dair de ziyaretlerde bulunacağız” dedi.

BAKAN SELÇUK, 3. ETAP VİZYON PROJEYİ GEZDİ

Bir dizi inceleme açılış ve temaslarda bulunmak üzere Batman’a gelen Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Batman Valiliğine yaptığı ziyaretin ardından Belediye tarafından yapılan 3. Etap vizyon proje alanını gezerek esnaflarla görüştü.

Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ‘u, Batman Valisi Hulusi Şahin, AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir, Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy, kamu kurum ve kuruluş müdürleri karşıladı. Batman Valiliği toplantı salonunda bir süre dinlenen ve ardından Batman’da yapılan çalışmalarla ilgili ilk ağızdan bilgi alan Bakan Selçuk, Batman Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan 3. Etap Vizyon Projesi kapsamında Gülistan Caddesini yerinde görüp, esnaf ziyaretinde bulundu. Bakan Selçuk,  daha sonra beraberindekiler birlikte Organize Sanayi Bölgesi’nde bir fabrikayı ziyaret ederek fabrikanın işleyişi hakkında yetkililerden bilgi aldı. Selçuk, Batman’daki temaslarının ardından ilimizden ayrıldı

292 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.