Hoşgeldiniz  

172 BİN ÖĞRENCİ KARNE HEYECANI YAŞADI

admin | 21 Ocak 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

172 BİN ÖĞRENCİ KARNE HEYECANI YAŞADI

Batman’da 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı birinci dönem karne dağıtım töreni Vali Hulusi Şahin’in katılımıyla Vakıfbank Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi.

Düzenlenen karne dağıtım törenine; İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, İl Milli Eğitim Müdür yardımcıları ve şube müdürleri katıldı.

Öğrencilere karne dağıtan Vali Şahin, öğrencileri tebrik ederek, kendilerine kitap hediye etti.

Daha sonra okulda görev yapan öğretmenlerle bir araya gelen Vali Şahin; kendileri ile bir süre sohbet ederek yürütülen eğitim-öğretim faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Karne dağıtım töreninden sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Şahin “Yeni açılan Vakıfbank Anadolu Lisesi’nde karne dağıttık. Çocuklarımız bu okulda ilk defa karne alıyorlar. Bu okul binası Vakıfbank tarafından İlimize hibe edildi. Uzun süre atıl durumda olan okul binası Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onarılarak çok güzel bir eğitim yuvası olarak bugün itibarıyla hizmet vermeye devam ediyor.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Batman’da da binlerce çocuğumuz karnelerini aldılar ve yarıyıl tatiline bugün çıkıyorlar. Tüm çocuklarımıza iyi tatiller diliyorum. Velilerimize; çocuklarımızı fazla sıkmamalarını, bu 15 günlük tatil içerisinde onların dinlenmelerine fırsat vermelerini tavsiye ediyorum. Ama; dijital platformlardan ve bilgisayar oyunundan uzak durmalarında fayda var. Moral depolayarak ikinci yarıyıla sağlıklı, güçlü ve enerjik olarak inşallah hep beraber başlayacağız” diye konuştu.

Düzenlenen karne günü etkinlikleriyle İlimiz merkez ve ilçelerde okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan 172 bin 339 öğrenci ve 10 bin öğretmen, yarıyıl tatiline girdi. İkinci yarıyıl eğitim-öğretim dönemi 7 Şubat 2022 Pazartesi günü başlayacak.

60 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.