Hoşgeldiniz  

ANLAŞILAMAMAK

Halit BEYTÜT | 31 Ocak 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Yaz yazabildiğin kadar duyan yok, kulaklar sağırlaşmış haykırışı ve de kulakları sağır edici feryat ve figanlara duyarlılık gösteren bir ehli vicdan sahibi yok…

Ülkede fakirlik, yoksulluk ayyuka çıkmış, gencecik üniversite mezunları kahve köşelerinde pineklemeye mahkum edilmiş, işsizlikten sırtları kamburlaşmış milyonlarca vatandaş kaderlerine terk edilmiş, emekli, işçi, memur, esnaf artık dayanamaz olup kepenk kapatmış böylesine olumsuz bir tablonun oluştuğu ülkede hala ülkeyi güllük gülistanlıkmış gibi gösteren bir iktidarımız var maalesef. Duymuyor, duyarsız kalıyor, oluşan bu elim.

Tabloyu görmemezlikten geliyorlar ve üzülerek ifade etmek isterim ki zati muhterem iktidar mensupları hala gündemi değiştirmek ve oluşan bu olumsuzluklara değinme gereğini bile duyumsamazlıktan geliyorlar.

Anlaşılamamak çok zor. Ülkedeki vatandaşlar zam yağmuru altında bunalım geçiriyor, Zam furyalarından cesaret alan özellikle market sahipleri raflarındaki etiketlere her gün yenileri ekleyerek tüketicinin canına okumaya devam ediyorlar.

Hükümet önlem alacağız diyor ama denetimler devamlılık arz etmiyor. Hal böyle olunca da olan da zaten vatandaşa oluyor. Huzur kalmadı vatandaşlar tarihin hiç bir döneminde böylesine bir çaresizlik içine girmemiş ve hiç bir zaman böylesine umut yoksunu olmamıştı.

Hayatımız öylesine bir çıkmaza düşmüş ki insanla artık ne yapacağını bile şaşırır hale gelmişler.

Gençlerimiz yani yarınlarımızın teminatları olan gençlerimizin boynu bükük, işsizlik onların psikolojilerini önemli ölçüde bozmuştur.

Bin Bir güçlük ve meşakkatle bitirdikleri üniversiteyi şimdi is bulamamanın ezikliği içinde ailelerine hala yük olmalarının çaresizliğine itilmiş oldukları için son derece umutsuzluğa kapılmışlardır.

Ülkemin bu pırıl pırıl gençlerine sahip çıkmamak ve biz her üniversite mezununa is bulmak zorunda değiliz diyen bir cumhurbaşkanının bu söylemi onları büsbütün umutsuzluğa sevk etmiştir.

Oysa siyasetçiler her söylemlerinde genç neslimizle övündüklerini söyleyip duruyorlar ama koltuk sahibi olduklarında ise gençlerin esamilerini bile zikretmemekte ısrar etmeyi yeğliyorlar

Oysa siyasetçiler her söylemlerinde genç neslimizle övündüklerini söyleyip durulardı ama koltuk sahibi olduklarında ise gençlerin esamilerini bile zikretmemekte ısrar etmeyi yeğliyorlar

Gözler kör, kulakları sağırlaşmış olanlar milletini düşünmek yerine meclis çatısı altında sadece birbirlerine kin ve nefretle saldırmayı seçiyorlar.

Ülke kan ağlıyor, çaresizlikler vatandaşın umutlarını yitiriyor, ekmek derdine düşen bir toplum yarattınız da hala oyalama taktikleriyle vatandaşı uyutmaya kalkışmanız bu ülkenin milletine yaptığınız en büyük hakarettir bilesiniz.

87 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.