Hoşgeldiniz  

BELEDİYE’DEN ASANSÖR MUAYENESİ

admin | 11 Mart 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Belediyesi, insan ve yük asansörlerinin yıllık fenni muayenesi için harekete geçti.

Batman kent genelinde insan ve yük asansörleri, yetkili firma tarafından yapılacak incelemenin ardından risk grubuna göre 4 farklı renk ile kategorize edilebilecek.

Batman’da bulunan yaklaşık 3 bini aşkın insan ve yük asansöründe meydana gelebilecek can ve mal kayıplarının önüne geçilmesi için asansörlerin periyodik kontrolleri yapılacak. Yılda 1 kez yapılan periyodik kontroller sonucu vatandaşa sunulacak olan raporlar ışığında, asansörlerin ciddi risk taşıyan arızalarının varlığı tespit edilerek erkenden önlem alınabilmesi sağlanacak.

Kırmızı renkli etiket almış olan asansörlerin bulunduğu binaların, asansör firmalarına gerekli revizyonları yaptırarak etiket renklerini Mavi veya Yeşil’e dönüştürmeleri gerekecek.

ASANSÖRLERDE HANGİ RENKLER HANGİ ANLAMA GELİYOR?

Yeşil Etiket: Kullanım açısından herhangi bir risk taşımadığı ve güvenli olduğunu ifade eder. Asansör can ve mal güvenliği açısından herhangi bir risk taşımamaktadır.

Mavi Etiket: Hafif riskli olarak değerlendirilmiştir. Kullanımda herhangi bir kısıtlama yoktur.

Sarı Etiket: Asansörün kabul edilebilir risk seviyesinde olduğunu belirtir. Belirlenen aksaklıkların giderilmesi gerekmektedir.

Kırmızı Etiket: Asansörün kullanım açısından yüksek riskli olduğunu belirten etikettir. Asansörün kullanımı can ve mal güvenliği açısından uygun değildir ve kesinlikle kullanılmaması gerekir.

64 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.