Hoşgeldiniz  

19 YIL AK PARTİ VE ERDOĞANIN SIRRI

SEDAT ERİŞ | 08 Eylül 2020 | Köşe Yazıları


SEDAT ERİŞ
sedaterisbp@gmail.com

Dünden Devam

Unutma, sır gibi seversen eğer, muradın gerçekleşir. Çünkü tohum, toprağa gizIenirse yeşerir diyor MevIana.

Cenabı ALLAH insan denen varlığı, özellikle toplum kaderine yön veren lider kimlikleri çok özel yeteneklerle yaratırken onların ruh dibine inanılmaz sırlar inşa etmiştir.

Bizim dar bilgimiz, kısıtlı tecrübelerimiz olağandışı bu sır kuyularına tam olarak inmemizi engeller.

Sözkonusu lider insanları irdelemeye çalışırken aşırı abartıya girersek toplumsal ayrılığa yuvarlanırız. Kişisel duygularımızı işe katarsak eleştiri düşmanlığına uğrarız; Bu kişilikleri kutsarsak Cenabı ALLAH karşısında rezilliğe düşeriz.

O zaman doğru olan, bilgileri çıplak bir vaziyette ortaya koymak geriye kalanı da toplumun takdirine bırakmaktır.

Bugün “Cumhurbaşkanı” ve “Ak Parti Genel Başkanı” sıfatlarıyla uluslararası arenaya ve toplumumuz önüne çıkan “Tayyip Erdoğan profili”  ile Onun Liderlik yeteneklerini, çok az insanın bildiği sırlarını,  iletişim politikaları, sosyolojik, psikolojik boyutları bakımından incelemenin çok önemli olduğuna inanıyorum.

Erdoğanın Sırrı başlıklı yazı dizisi, Sn Cumhurbaşkanın bilinmeyen, ya da az kişinin bilip açıkça söylemediği, yaşanmış bir dizi gizli olayları, Cumhurreisin liderlik yeteneklerini, bu kabilyetleri pratiğe aktaran karekter özelliklerini anlatmayı amaçlıyor.

Erdoğanın Sırrı, Erdoğanın Cebindeki Belge ve Mahşerin Dört Atlısı kitaplarını yazmaya başlarken çarpıcı, şaşırtıcı, hayret uyandıracak bir olguyla karşılaştım.

Sözkonusu bu durum şuydu.

Siyasi tarihimizde ve yakın dünya gerçeğinde hiçbir lider Başkan Erdoğan kadar ihanete uğramadı, arkadan hançerlenmedi, suikast ve komplolarla karşılaşmadı. Başkan Erdoğan’a yönelik ihanet, suikast ve sinsi planlar sadece yurt içinden değil ülke dışındaki ellercede organize edildi.

Bu tespitimi ise suikastleri, ihanetleri ve komploları birebir yaşayan Sn Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘Kaderinde üstünde bir kader vardır’ sözüyle doğrulamaktadır. Peki, o zaman Erdoğan’ı fizik ve ruh olarak yoketmeye varacak kadar organize bu ihanet neden pratiğe aktarılmak istendi. ? Can alıcı bu soruya tek bir cevap vermek mümkün değil.

Yukarıdaki sorduğum soruya en doyurcu cevabım ise şudur.

Vatan toprağından başka kıtalara kadar uzanan, Büyük Devletlerin Çıkar çatışmalarının neden olduğu vekâlet savaşlarını terör yoluyla yaşadığımız coğrafyaya taşıyan çeşitli emperyal güç merkezlerinin ve içimizdeki devşirmelerinin ince hesabı Başkan Erdoğan’ı Yok etme Planı üzerinde yoğunlaşmaktadır.

Bu hain hesabın arka yüzünde ise Erdoğanın Sırları diye tanımladığım özel yeteneklere sahip olan Cumhurbaşkanın ‘Türkiye ve Mazlum İnsanlar Böyle Kurtulur’ amaçlı hedefin bu güçlerce öğrenilmiş olması vardır. Cumhurreis Erdoğanın Kurtuluşun Reçetesi hedefinin ana temasında ise Eski Dünyanın içinde yaşadığı krizlere öneriler ve çözümler vardır.

Bu bağlamda Dünya beşten büyüktür sloganı insanlık tarihine düşülmüş önemli bir nottur.

Cumhurreisin Kurtuluşa Giden Yol formülüne karşı ABD, AB nin dünya bizimdir diye böbürlenen Efendileri hırçınlaşmış, kızgın ve öfkeli bu güruh gezegendeki tüm ulusları ve bizim coğrafyamızı gergin bir atmosfere sokmuştur.

Dünyada uyanmaya başlayan mazlum ve mağdur insanlığa ve bu insanların hak, hukuk ve özgürlüklerini savunan Başkan Erdoğan gibi Evrensel Liderlerin ortaya çıkışına sinirlenen emperyal anlayış, sınırları, rejimleri, yönetimleri değiştirmek adına her türlü kirli ve karanlık oyuna başvurmaktadır.

Cumhurbaşkanımıza yönelik sinsi planlamalarının sebeb-sonuç denklemini çözmek için Başkan Erdoğanlın Liderlik derinliğine indikçe onda varolan Değişimin Dengesi diye tanımladığım bir yargıya ulaştım.

Cumhurreisin zihin ve ruh dünyasının derinliğinde gizli olan Değişimin Dengesi diye tanımlamaya çalıştığım bu olgununda üç parametreden oluştuğu kanaatine vardım

Bu üç parametre ise Manevi ve ruhani bir güçle desteklenmiş Yüksek Zekâ- Entelektüel Akıl ve Dünyayı Okumaktır.

Cumhurreis Erdoğanın en büyük sırları ise hergün muntazam tuttuğu ve Kara Kaplı Defter olarak isimlenen günlüklerde yazılıdır.

Bu günlüklerde Cumhurreis Erdoğanın karşılaştığı sorunlar anlatılırken tarihsel ve ekonomik değişimlerin meydana getirdiği Şans-Kader-İnanç eksenli olaylarla Eski Türk tarihinden Osmanlıyı kuran Osman Beye, Fatihten Abdülhamite, oradan Gazi M.Kemale kadar tarihe damga vurmuş tüm liderimizin yaşadığı hadiseler arasında inanılmaz benzerliklerin olduğuna inanıyorum.

Otuz cildi aştığını tahmin ettiğim hatıratlarda Cumhurbaşkanı her an karşılaştığı olayları, kişilikleri, ihanetleri, tüm detaylarıyla bu defterde kayıt altına alırken büyük bir belgesel oluşturmuştur.

Ülkemiz siyasi, sosyal ve ekonomik hayatındaki son dönemin en önemli bilgilerin yazılı olduğu bu belgeleri daha kimse okumadı, görmedi.

Sn Erdoğan bu günlükleri inanılmaz bir titizlikle saklıyor.

Belliki bu titizliğin perde arkasında AK Parti’nin kurucu aklı, kurucu fikri, kurucu iradesini elinde tutan Sn Cumhurbaşkanı Kara Kaplı Defterleri gelecek nesillere bir öğüt, yol gösterici olsun diye saklıyor.

Yarın kara kaplı bu defterlerde nelerin yazılabileceğini, bu sırların hangi konuları kapsadığını öngörülerimin ışığında sizlerle paylaşacağım.

Devam Edecek…

142 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.