Hoşgeldiniz  

19 YIL AK Parti ve ERDOĞAN’IN SIRRI

SEDAT ERİŞ | 09 Eylül 2020 | Köşe Yazıları


SEDAT ERİŞ
sedaterisbp@gmail.com

Dünden Devam

Sevgili Okur;

Başkan Erdoğan ile  –Batman arasındaki var olan duygusal bağla alakalı bir bilgi notunu paylaşayım.

Batmanlı dostlardan kaç kişi bilir bilmem ama Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, ağustos ayında bir kız çocuğu dünyaya getirmişti. Yeni doğan bebeğe ‘Canan Aybüke ismi verilmişti. Bebeğe Canan Aybüke isminin konuluş öyküsü ise şöyle gelişir. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kızının doğumundan iki ay önce Batman’da terör saldırısında şehit olan Şenay Aybüke Yalçın öğretmenin adının doğacak torununa verilmesini ister ve bebek dünyaya geldiği gün Cumhurbaşkanı Erdoğan, torununun kulağına adını ezanla bizzat okur.

Bu kısa dipnot sonrasında Erdoğanın Sırları konumuza kaldığımız yerden başlayalım.

Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilirler.” Diyor bir düşünür.

Cumhureis yaşadığı onca ağır olaylardan, ihanetlerden, tuzaklardan, dost postlu hain ve çıkarcılardan o kadar bıktı, yoruldu ki topluma yansıtmıyor ama kendi zihin ve ruh dünyasında içe kapanarak Kara Kaplı Defterleri kendine tek sırdaş görüp tüm duygu, düşünce ve deneyimlerini burada kayıt altına aldı.

Sn Erdoğan yaşadığı ağır süreçlere rağmen metanetini,  soğukkanlılığını, cesretini ve kararlılığını hiç kaybetmedi ama kendisi şunuda çok iyi biliyorki öyle anlar yaşadı ki; içinde bulunduğu haletiruhiyeyi, çoğu insan algılayamaz. O hisleri anlatsa da kolay kolay kimse anlamaz.

Sadece Erdoğanın çevresindekiler değil Emperyalizmin dünyayı yönetme iddiasındaki efendileride Erdoğanın yaşadığı bu olaylar karşısında kendisinin hala nasıl ayakta kalabildiğini yaşanan bu kadar tuzaklara rağmen onun nasıl yıkılamadığını anlamakta zorlanıyor.

Emperyal Batı dünyasında, padişah, sultan, diktatör, otokrat gibi sıfatlarla Erdoğan portresi çizilsede bu kesimin üst aklı bunun doğru olmadığını biliyor. Karalama kampanyasını yönetenler bunu ülkemiz içinde Evrensel ve Bölgesel lider olarak algılanma sürecine yürüyen Erdoğan imajını sarsarak kendisini siyaseten sarsmaya çalışırken asıl aradıkları şey ise Kara Kaplı Defterlerde nelerin yazıldığıdır.

Sn Cumhureis Erdoğanın yaşadığı her anı kayıt altına aldığı kara kaplı defterlerin kategorik olarak üç bölümden oluştuğunu sanıyorum.

1.Bölüm yaşanan acı-tatlı anılardan oluşuyor.

2.Kısım ise Milletin Geleceği ve Devletin Bekasıyla ilgili bilgileri kapsayan Özel Bölüm. Burada yazılan notların Cumhurreis Erdoğanın kimsenin çözemeyeceği bir biçimde özel bir şifreleme metoduyla kaleme aldığını öngörüyorum.

3.Bölüm ise İktidar yıllarının Proğramları yazılmıştır diye düşünüyorum. Cumhurreis Sn Erdoğan, Ak Partiyi kurması sürecinden başlayan ve Başbakanlığı dönemine oradan bugüne değin günlük programlarını, o programlarda konuşulanları, yapılacak işleri, o işlerin bitiş tarihlerini, kısacası işiyle ilgili herşeyi not almıştır. Sık sık bu notları okuyan Cumhurreis Erdoğan eğer bir konuda Bakanlarla, kurum yöneticileri ile bir anlaşmazlık çıktığında, hemen o deftere, anlaşmazlık konusu hakkında ne yazdığına bakar, ona göre nihai kararını verir. Yine bu notlarda Bakanların, hangi işlerin, mesela bir köprünün, otoyolun, ne zaman biteceğini söylediğini o deftere yazar, günü geldiğinde de o işin bitip bitmediğini, bizzat o bakan/kurum yöneticisi ile yeniden konuşurdu.

Batı diye tanımladığımız güç merkezlerinin karanlık koridorlarında Kara Kaplı deftrelerin Özel Bölümünde Sn Cumhurreis amaç, hedef ve gayesinin yol haritasını yazdımı sorusuna bir cevap aranmaktadır.

Devam Edecek…

153 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.