Hoşgeldiniz  

19 YIL VE AK PARTİ…

SEDAT ERİŞ | 13 Eylül 2020 | Köşe Yazıları


SEDAT ERİŞ
sedaterisbp@gmail.com

Dünden Devam

Sevgili Batmanlı okurlar

Türkiye siyasetini 19 yıllık bir zaman diliminde tek başına yöneten Ak Parti geçtiğimiz hafta 19.Kuruluş yılını kutladı.

Ankara’da virüs önlemleri nedeniyle halka kapalı olan kuruluşu kutlama toplantısında Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan genel bir durum değerlendirmesi yaparken iki konuya dikkat çekti

Bu konulardan birisi Ak Partinin kuruluş felsefesine atıfta bulunurken Ak Partiden ayrılıp yeni parti kuran Babacan ve Davut oğlu’ nu isim vermeden gündeme getirmesiydi. İkinci konu muhalefet partilerinin Ak Partinin yaptığı hizmetleri görmezden gelmesine yönelik eleştiriydi.

19 Yıldan beri Sosyal, siyasal, ekonomik hayatımızı derinden etkileyen hala etkilemekte olan AK Parti olgusunu incelemek ve geçmişi tekrar hatırlamak noktasında okuyacağınız yazı dizisini kaleme aldım.

Öncelikle şu husus belirteyim. Bu inceleme yazısını bitirdiğimde Başkan Erdoğan Karadeniz’de 320 milyar metreküplük doğal gaz rezervini bulduğumuzun müjdesini vermişti. Bu bağlamda Türkiye’nin bu doğal gaz rezervini bulmuş olması bence çok önemlidir ve inşallah bu keşif hayırlara vesile olacaktır.

19 Yıl ve Ak Parti konusunu işlememin en önemli nedeni 19 yıl önce nerden geldik nereye gidiyoruz sorularına sizlerle birlikte cevaplar bulmak.

Cenabı ALLAH insan ruhuna ve zihin dünyasına UNUTMAK duygusunu yerleştirmiş.

İyi ki yerleştirmiş.

Çünkü insanoğlu sürekli geçmişle yaşayamaz.

En sevdiklerimizi bile toprağa verdikten bir süre sonra unutuyoruz.

Unutmazsak zaten yaşayamayız.

İşte bu bağlamda unuttuklarımızı ara ara hatırlamadıkça hatalar yapmaya devam ederiz.

Bir akademisyeninin, bilim insanının araştırmacı gazetecinin de görevi dönem dönem eski sayfaları karıştırarak toplumun unutkan hafızasını tekrar canlandırmasıdır.

Evet, insanlarımız AK Partiye neden inandı, niçin oy verdi,

Siyasi hayatımızda hiçbir partiye tanımadığı bu denli yüksek krediyi neden AK Partiye daha doğrusu Başkan Recep Tayyip Erdoğan’a verdi.

Tüm bu sorulara cevap aramak için yola çıkmadan önce anlatacağım bu konuyla alakalı bilgilerimi, düşüncelerimi tamamen bir bilim adamı titizliği ve tarafsızlığıyla sizlerle paylaşmaya çalışacağım.

Evet,19 Yıllık iktidarı döneminde AK Parti hepimizin hayatını öyle ya da böyle etkiledi.

Kimi uyanık insanlar AK Partinin kuruluşunda onlara yanaşarak maddi güç, imkân, elde ederken kimileri ise dışlandı, etkisizleşti.

Sadece bu topraklar üzerinde yaşayan insanların geleceğiyle değil Devletin gelecek kaderinde önemli rol oynayan AK Parti, bu satırların yazıldığı anda bile gerek Ulusun, Gerek içinde yaşadığımız Orta Doğu coğrafyasının geleceğiyle ilgili hayati kararlar alıyor ve uyguluyor.

Devam Edecek…

129 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.