Hoşgeldiniz  

2020 HAYATIMIZIN EN ACI YILI OLDU

Halit BEYTÜT | 02 Ocak 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

2020 yılını geride bırakıp yeni bir yıla girerken geride bıraktığımız yıl yaşamımızın en acı yılı oldu.2020 yılında tüm insanlık alemi ölümcül bir virüs ile boğuşup durdu.

Korona virüs yüzünden birçok insanımızı kaybetmiş olmanın üzüntüsünü yaşattı

Bu virüs ile mücadele eden, aylarca evlerinden ailelerinden uzak kalıp insanları yaşatabilme mücadelesini veren sağlık çalışanlarının bu fedakarlığı asla unutulmayacak bir tutum ve davranıştır. Bizler insan olarak bizlerin derdine derman olmaya çalışan bu insanlara ömür boyu minnettar kalacağız.

Böylesine bir mücadele ile bizim gerçek kahramanlarımız olmaya hak kazanan sağlık çalışanlarımıza ne yazıktır ki devlet gereği gibi sahip çıkamadı.

Koronanın meslek hastalığı olması için yaptıkları müracaatlara yine ne yazık ki yine sessiz kalındı ama geçte olsa bu hastalığın meslek hastalığı olması onaylandı da birazcık olsun rahat bir nefes alma olanağını buldular.

Hükumet bu fedakar ve de özverili insanlara bir ek ödemeyi bile çok gördü.

Yüzlerce sağlık çalışanı insanlar yaratabilmek adına kendi hayatlarını bile tehlikeye atmaktan kaçınmadılar ve nitekim 312 sağlık çalışanımız bu uğurda yaşamlarını yitirdiler de geride bıraktıklarına sahip çıkma zihniyeti bile hâsıl olmadı.

Bu ülkenin fedakar doktorları, sağlık hemşireleri insani yaşat ki devlet yaşasın zihniyetindeydiler.

Bu insanları baş tacı yapmamız gerekirken birazcık olsun onların yaşamlarını rahatlatma gibi bir düşünce bile duyulmadı.

Hükümeti yönetenlerin böylesi bir umursamazlığı sağlık çalışanlarının azmini bile köreltti.

Bu ülkede vatandaş düşünülmüyor, nasıl bir yaşam sürdüğü göz önünde bulundurulmuyorsa bunun sadece ne kadar vurdumduymaz bir yönetim tarzı olduğu da gözler önüne serilmiştir.

Lafa gelince mangalda kül bırakmayanların vatandaşa hangi gözle baktıklarının da bariz bir göstergesi olmuştur.

Böylesi bir yönetim tarzı ile ülkenin fedakar insanına refah içinde yaşamasını sağlamak zaten beklenemezdi.

2020 yılı acılar, kısıtlamalar, hak mahrumiyetinin yoksunluğu ve de esnafın büyük ölçüde mağduriyete uğradığı bir yıl olarak hafızalarımızda yer edindi.

Bu duygu ve düşüncelerle yeni yılın koronayı atlattığımız, insanlarımızın normal.

Hayata erişmemize vesile olması dileklerimle tüm Batmanlı hemşerilerimizin yeni yılın sağlık, esenlik ve mutlulukla geçmesini diliyorum.

93 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.