Hoşgeldiniz  

“2020’de Hedef Yeşil Batman”

admin | 12 Kasım 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Belediyesi, Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü tarafından 11.11.2019 tarihinde ülke genelinde başlatılan ‘Geleceğe Nefes’ kampanyasına destek vererek ağaç dikme etkinliği gerçekleştirdi.

Yaşar Kemal Kent Orman’ında yapılan ağaç dikme etkinliğine Belediye Eş Başkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz, Tarım ve Orman Bakanlığı Batman Orman İşletme Müdürlüğü yetkilileri, Belediye Başkan Yardımcıları, belediye meclis üyeleri, HDP Batman İl ve İlçe yönetimi ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Batman Belediyesi, eş zamanlı gerçekleştirdiği fidan dikim etkinliğinde Yaşar Kemal Kent Ormanı, Belediye Hayvan Bakımevi alanı, Hilal Mahallesi Parkı, Yeni Devlet Hastanesi Parkı ve Kuyubaşı TOKİ Parkı alanında toplamda 11 bin 200 fidan dikimi gerçekleştirdi.

Elderçamı, Mavi Servi, Primidal Servi ve çam ağaçları gibi farklı türlerden binlerce fidanın dikim etkinliğine katılan Eş Başkanlar Dr. Demir ve Korkmaz, ‘2020 Yeşil Batman’ sloganı ile yeşillendirme başlatılan çalışmalarında kişi başına 10 metrekarelik yeşil alanı hedeflediklerini ve bunun için büyük çaba sarf ettiklerini belirterek: “Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır” dediler.

Fidan dikimine birçok aile 11 aylık çocuklarıyla birlikte gelerek 11.11.2019 tarihinde başlatılan fidan dikme kampanyasına dikkat çekmeyi amaçladılar.

322 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.