Hoşgeldiniz  

2021 ZAM YILI OLACAKMIŞ…

Halit BEYTÜT | 29 Kasım 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Alınan haberlere göre 2021 yılı yine vatandaşın yükünü daha da taşınmaz hale gelecekmiş, zam yağmurunun başlayacağı ve hayat koşullarının dana da zorlaştırılacağı belirtiliyor, pandemi ile zaten canından bezmiş olan vatandaşlar birde hükümetin yapacağı acımasız zamlar vatandaşın belini büsbütün çöktürecek.

Alınan tedbirler nedeniyle hayatı felç olan vatandaşlarımızın evine ekmek bile götüremez hale gelmesinden sonra üstüne üstlük birde zamlar gelecekse varın artık vatandaşın hali ne olur doğrusunu söylemek gerekirse böylesi bir durum karşısında vatandaşlarımızın duru ne olur diye sormayı bile aklımdan geçirmem.

Zatı muhterem iktidar yöneticilerine sormak gerek bu ülkede yaşayan vatandaşların sırtına yük yüklemeye mi geldiniz yoksa bu ülkenin vatandaşlarına refahımı getirecektiniz.

Seçim meydanlarından atıp tutanlar, vatandaşı uçurumun kenarından kurtaracaklarını söyleyen zatı muhteremler ne oluyor size bu ülkenin insanına artık yüklediğiniz taşınamayacak kadar yükleri neden yükleme gereğini duydunuz.

Onların tek günahları size güvenip size iktidarı layık gördükleri için mi bu vefasızlığınız, Ülkemi yaşanamaz hale getirdiniz ülkemin yetişmiş beyinlerini zoraki göçlere sevk ettiniz.

Dünyanın gıpta ile baktığı iki Türk doktor aşıyı buldu diye göklere çıkardığınız esnanlar bu gün neden yaşamlarını ülkelerinin dışındı yaşamak zorunda kalmışlar.

Bunların tümü sizin beceriksizliğiniz ve ülkedeki insanları gereken değeri vermeyişinizden kaynaklanmıştır.

Bundan emin olunuz.

Bu ülkeyi hala yönetemeyenlerin yaptıkları acımasız masrafları halkın sırtına yükleme gibi bir düşüncelerinin olması bu ülkeye yapılan en büyük ihanettir.

Bu ülke nice cevherler çıkarmıştır da inkişaf etmelerine engel olanlarda ne yazıktır ki yine sizlersiniz.

Ülkemde kendine ekmek bile bulma mutluluğuna erişemeyen nice cevherlerimiz vardır da ne yazıktır ki imkanları olsa yine yurdunu terk edip başka ülkeye gitmeyi isteyenlerin sayısı azımsanmayacak kadar çoktur. Bu benim ülkemin ne yazıktır ki büyük bir kaybıdır ve ülkemi yönetenlerin de en büyük sorumsuzluğudur.

Bu yüzden bir acımasız virüsle uğraşan ülkemin insanlarına hala zam furyasını layık görenlerin çok ince bir şekilde düşünmeleri gerektiğini burada bir kez daha hatırlatmakta yarar görüyorum.

Bu ülkenin insanlarına refah düzeyini insan onuruna yaraşır bir düzeye ulaştırmayanlar utansın demekten başka bir şey gelmiyor elimizden

82 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.