Hoşgeldiniz  

2022′ NİN HEDİYESİ ZAM KAZIĞI…

Halit BEYTÜT | 02 Ocak 2022 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Milyonlarca vatandaş yeni yılın ilk gününe zam yağmuruyla uyandı. Döviz düştü, fiyatları indirin diyen iktidar, elektrik, doğalgaz, akaryakıt ve köprü – tünel geçişlerine zam yağdırdı.

Dar gelirli halk bu kış kıyamet dönemini nasıl geçirebileceğinin endişesine düştü. Asgari ücrete yüzde 50 zam yaptık diyenlerin nasıl kasıkla verdiklerini kepçeyle almaya başladıklarına da tanık olduk.

TC tarihinde bu kadar fahiş zamlarla vatandaş ezilmemişti bu güne dek İktidar her gün yağdırdığı zam yağmuruyla ne yapmak istiyor bilinmiyor ama bilinen bir gerçek var ki bu ülkenin vatandaşına rahat yasama şansı kesinlikle tanınmayacak.

Bu ülke insani artık kimyasını da bozmuş bir yanda pandemi illetiyle boğuşması yetmiyormuş gibi simdi de bu acımasız zamlarla da yaşamını sürdürebilmenin çaresizliğine düşürülmüştür.

Sizler bu ülkede 20 yıldır iktidara taşıyan bu millete reva gördüğünüz bu zulmü hak edecek ne yaptı eyy duymaz görmez ve umursamaz iktidar

Çaresizleştirdiniz bu milleti rahat bir günü bile çok gördünüz bu asil millete neden?

Sizler bolluk içinde yüzerken sabahtan aksama kadar ekmek kuyruğunda beklemeye mahkum ettiğiniz bu millete vereceğiniz ahde vefa bu mu olacaktı?

Vatandaş ekonomik açıdan çöktüğü için evden çıkamaz hale gelmiş artık rüyasında bile alışverişi göremez hale gelmiştir de maliye bakanı Nurettin Nebatinin gözlerinde sadece perişanlığı görmüştür ama Nebati bunu hissetmemiştir bile.

Yazıktır, günahtır bu millete reva gördüğünüz bu haksızlık tüm insanların yüreğini sızlatmış ve yaralamıştır. Bunu görmezlikte gelmeniz sizi paklamaz aksine bir nebzecik sevgi varda da onu da ne yazıktır ki öfkeye dönüştürmüşsünüz.

Öfke dalgası gün geçtikçe artıyor, kızgınlıklar doruğa ulaşmıştır eninde sonunda çaresizleşen bu insanların beddualarını da alacaksınız haberiniz olsun.

Hiç bir şey olmamış gibi hareket ediyor, milletin arsa kadar çıkan haykırışını duymuyorsunuz ama bunun bedeline de günü gelince katlanmak zorunda kalacaksınız. Bundan hiç ama hiç şüpheniz ve endişeniz olmasın.

48 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.