Hoşgeldiniz  

2023 YILI ASGARİ ÜCRETİ 8 BİN 500 TL OLDU!

admin | 22 Aralık 2022 | Ekonomi, Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

2023 YILI ASGARİ ÜCRETİ 8 BİN 500 TL OLDU!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, asgari ücret belirleme toplantısında konuştu.

Erdoğan, “Beklenmedik bir tabloyla karşılaşırsak geçen yıl olduğu gibi yine bir ara düzenleme yapmaktan da kaçınmayız.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, milyonlarca insanın merakla beklediği asgari ücret zammını açıklayacağı konuşmasına başladı. TÜRK-İŞ’in toplantıya katılmamasına değinen Erdoğan, “Taraflar ortak bir rakam üzerinde anlaşamadı. Çalışan tarafının da aramızda olmasını dilerdik.” dedi.

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan, milyonlarca insanın merakla beklediği asgari ücret zammını açıklayacağı konuşmasına başladı. TÜRK-İŞ’in toplantıya katılmamasına değinen Erdoğan, “Taraflar ortak bir rakam üzerinde anlaşamadı. Çalışan tarafının da aramızda olmasını dilerdik.” dedi.

Aralık ayı boyunca 3 kez bir araya gelen Asgari Ücret Tespit Komisyonu’ndan herhangi bir uzlaşı çıkmadı. Taraflar ücret konusunda anlaşamayınca Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni asgari ücreti son bir değerlendirme yaptıktan sonra bugün açıklayacağını duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan kameralar karşısına geçerek milyonlarca insanın beklediği asgari ücreti açıklayacağı konuşmasına başladı.

“AÇIKLAYACAĞIMIZ RAKAM ÜLKEMİZİN GÖRÜNÜMÜYLE UYUMLUDUR”

TÜRK-İŞ’in toplantıya katılmadığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bize düşen görev milletimiz için hakkaniyetli sonucun ortaya çıkmasını sağlamaktır. Ne emekçilerimizin hakkının yenmesine ne de işverene altından kalkamayacakları bir yükün altına sokmak isteriz. Uzlaşma için samimi gayret sarf ettik. Taraflar ortak bir rakam üzerinde anlaşamadı. Çalışan tarafının da aramızda olmasını dilerdik. Açıklayacağımız asgari ücret rakamı ülkemizin genel ekonomik görünümüyle de uyumludur. Taraflar arasında makul bir rakam üzerinde anlaşma sağlanması için samimi bir gayret gösterdik.” ifadelerini kullandı.

“GEÇMİŞTE DE HÜKÜMETÇE SONUÇLANDIRILAN ASGARİ ÜCRET VARDIR”

Erdoğan açıklamalarına şöyle devam etti: “Taraflardan biri katılmadı ama asgari ücreti ortada bırakamazdık. Geçmişte de hükümetçe sonuçlandırılan asgari ücret vardır. Türkiye’de büyüme gayretlerinin en büyüğünün çalışma hayatında aldığımız bir gerçektir.”

26 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.