Hoşgeldiniz  

22 BİN LAVANTA FİDESİ DAĞITILDI

admin | 19 Ocak 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Vali Hulusi Şahin’in himayelerinde geçen yıl başlatılan ve GAP Kalkınma İdaresinin desteğiyle İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yürütülen Tıbbi Aromatik Bitkileri Geliştirme Projesi kapsamında dört çiftçimize 22 bin adet lavanta fidesi dağıtıldı.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen törende konuşma yapan Vali Şahin, ilimizdeki tarım ürünlerini çeşitlendirmek ve birim alanda daha fazla gelir elde edilen ürünleri Batman çiftçisiyle buluşturmak amacıyla bu projeyi başlattıklarını ifade ederek “Batman’da iki yıl içinde tıbbi aromatik bitki yetiştirilmesine yönelik birçok denemelerimiz oldu. Bunların içerisinde en önemlisi lavantaydı. Çok su istemeyen ve toprağı çok yormayan lavanta bitkisinin yetiştirilmesinde, Batman’da ciddi bir başarı elde edildi. Bu yıl da çiftçimizin bizleri teşvik etmesiyle beraber yeni yerlerde lavanta yetiştirilmesini deneyerek ekim alanlarını arttırmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Konuşmalarının ardından Vali Şahin, dört çiftçiye; 12 dekarlık alanda yetiştirilmek üzere 22 bin lavanta fidesi ve ihata teli dağıttı.

137 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.