Hoşgeldiniz  

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ…

Halit BEYTÜT | 24 Kasım 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Çocuklarımızın üzerinde olduğu gibi bizleri de yetiştirmede büyük emekleri olan çocuklarımızın yarınlara en iyi şekilde yetişmesi için bilgi haznelerinden küçücük beyinlere nakış gibi işleyen ve hakları asla ödenemez olan sevgili öğretmenlerimizin günüdür bu gün.

24 Kasıl aslında öğretmenler günü olduğu kadar onların mücadele günüdür de.

Öğretmenleri özlük hakları, dünyada en az maaş alan bir mesleğin temsilcileridir öğretmenler.

Özellikle ülkemizdeki öğretmenlerimiz ne yazıktır ki normal mesailerinin dışında başa işlerle de uğraşmak zorunda kalmaktadır.

Hal böyle olunca öğretmenlerimizin çocuklarımıza ne kadar yarar sağlayabileceklerini varın artık sizler düşünün.

Öğretmenler fedakardır, öğretmenler ülkemin en kuş uçmaz kervan geçmez yörelerinde bile öğrencilerine ders verebilmenin özverisini göstermekten kaçınmamaktadırlar da bizler yarı öğretmenlerimize onların hak ettiği değeri verebiliyor muyuz.

24 Kasımlar öğretmenler günüdür diye onlara methiyeler dizen yöneticiler onların özlük haklarına gelince suskunlaşmayı tercih etmektedirler.

Bu yüzden benim öğretmenim ne yazıktır ki buruk ve umutsuzluğa düşmüştür, ben öğretmenler gününde böylesine bir yazı yazmayı değil öğretmenlerimizin hak ettikleri refah düzeyinde olduklarından, hiç bir sorunlarının olmadığından söz etmek isterdim ama ne yazık ki gerçekleri örtbas edemeyiz.

Her konuda olduğu gibi öğretmenlik mesleğine de ülkemizde gereken ilgi ve alaka gösterilmemektedir.

Buda öğretmenlerimiz eğitici konularda iyi motive olamadıklarının yegane nedenidir.

Ülkemizin fedakar öğretmenleri her ne kadar özlük hakları verilmiyor olsa da maaşları yetmiyor olsa da onlar fedakarlıklarından en ufak bir eksiklik göstermeden mesleklerini en iyi şekilde yapabilmenin mücadelesini vermekten kaçınmayacak kadar özverili insanlardır.

Yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızın iyi yetişmelerine ve vatana yararlı birer evlat olmaları adına ellerinden gelen her türlü fedakarlığı yapmaktan kaçınmayacak kadar karakter sahibidir benim yurdumun öğretmenleri.

Ben her türlü imkansızlıklara rağmen görevlerini canları pahasına yapmaktan kaçınmayan bu yiğit eğitim camiasının yiğit savaşçılarının 24 Kasım öğretmenler günlerini kutluyor, onlarla bu ülkenin insanları olarak gurur ve iftihar ettiğimizi özellikle vurgulamak istiyorum.

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜN TÜM ÖĞRETMENLERİMİZE BAŞARILARA VESİLE OLMASINI DİLİYOR, BU ANLAMLI GÜNLERİNİ İÇTENLİKLE KUTLUYORUM.

100 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.