Hoşgeldiniz  

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ…

Halit BEYTÜT | 24 Kasım 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Yarınlarımıza hazırlayan, kendi bilgi hazinelerinden yarınlarımız olan çocuklarımıza bilgilerini aktaran ve onların yarınlarda büyük adamlar olmasın çanak hazırlayan saygı değer öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler gününü kutluyoruz.

Ülkemizin en ücra köşesinde göreve yapan ve oradaki çocukları eğitme öğretme gibi büyük fedakârlıklar yapmaktan kaçınmayan sevgili öğretmenlerimizin 24 kası örtmenler günü kutlu olsun.

Bizler üzerinde asla ödenemez hakları olan bu insanların yaşam şartlarını kendilerine yaraşır bir düzeye ulaştırdığımızı hiç ama hiç kimse iddia edemez.

Ülkemizin birçok bölgesinde öretmen açığı olmasına rağmen boşta olan ve atanmayı bekleyen binlerce öğretmenimizi hala kaderleriyle baş başa bırakma talihsizliğini gösteriyoruz da sadece 24 Kasım örtmenler gününde onları hatırlayıp övgüler düzmenin bir anlamı olmadığını düşünüyorum.

Öğretmenlerin ne kadar kutsal varlıklar olduğunun söylemlerini yapan bu günkü sözde siyasetçiler ne yazıktır ki iki dudak arasından çıkan sözlerle güya öğretmenleri ihmal etmediklerinin imajını yaratmaya çalışırlar.

Öğretmenler gününde öğretmenleri anmak yetmez tüm 24 Kasımlarda değil yaşamımızın her safhasında bu güzel insanları anmak bizler için olmazsa olmazı olmalıdır.

Geçtiğimiz günlerde CHP’li bir milletvekili öğretmenler günlerinden birer maaşla ödüllendirilmeli gerektiğine vurgu yaparak meclis sunduğuna tanık olduk bunun da ne yazık ki AK parti ve MHP’lilerce ret edileceği kuşkusuzdur.

Neden ret oyunu verdiklerini kendileri de bilmiyor çünkü öğretmenlerin onlar için bir anlam taşımadığı inancı yerleşmiş kafalarında.

Varsın binlerce öğretmen atamayı beklesin, varsın iktidar ve onun küçük ortağı meclise sunulan tüm yararlı yasaları ret etsin ve varsın halkı vergilerle büsbütün perişan ederek umursamazlık örneğini sergileyenler ne yaparlarsa yapsınlar bu ülken onurlu insanları pes ettirmeyeceklerdir.

Bizler haklarını hiç bir zaman ödeyemeyeceğimiz tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım öğretmenler gününü kutluyor tüm öğretmenlerimize sevgi ve saygılarımızı sunmaktan asla kaçınmayacağımızın da bilinmesini isteriz.

Bu duygularla tüm Öğretmenlerimizin 24 Kasım öğretmenler gününü kutluyor, nice sağlık ve esenlikler içinde görevlerini icra etmelerini diliyorum.

326 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.