Hoşgeldiniz  

admin | 08 Aralık 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

KAYMAKAMLIKTAN 30 GÜNLÜK ÇALIŞMA RAPORU

Sason Kaymakamlığı son 30 günde Köydes Yatırım Programı kapsamında ve İlçe Özel İdaresi Şantiye Şefliğince yapılan çalışmaları paylaştı.

Kaymakamlık yapılan çalışmalar hakkında “Sason İlçesi Gürgenli Köy yolu Çelik Bariyer Yol Genişletme ve Sanat Yapıları Yapım İşi tamamlanmış olup halkımızın kullanımına açılmıştır. Derince Grup Köy Yolu Çelik Bariyer ve Sanat Yapıları Yapım İşi tamamlanmış olup halkımızın kullanımına açılmıştır. Çakırpınar, Sarıyayla, Yuvalar, Altıdere, Örenağıl, Meşeli Köy ve Mezra yolları reglaj ve yol temizleme çalışmaları yaparak stabilize çalışmasına devam ediyor.

Ev yıkım ve moloz kaldırma, Yiğitler, Geçitli, Dağçatı, Ambarlı ve Yakabağ Köy ve Mezraları yol düzeltme heyelan kaldırma ile kapalı yolları açma çalışması bitirilmiştir.

Boğazkapı, Ergünüğ, Kayadüzü, Meşeli, Köy ve Mezraları yol düzeltme, heyelan kaldırma ile kapalı yolları açma çalışması yaparak stabilize çalışmasına devam ediyor.

Merkezde bulunan 2 adet yapı yıkılarak Dağçatı Suarkı Mezrasında bulunan 600 metre yeni yol ve ev yeri açma çalışması çalışması yapılarak aynı köyde yol düzeltme çalışmasına devam ediyor. İncesu, Umurlu, Ziyaret, Heybeli Yeniyurt Mezrası stabilize çalışması, yapılmış olup özverili ekiplerimiz tarafından çalışmalar tüm hızıyla devam etmektedir” ifadelerini kullandı.

79 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.