Hoşgeldiniz  

250 TEKSTİL FİRMASI İLGİ BEKLİYOR…

Halit BEYTÜT | 02 Eylül 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

10 yıl öncesine kadar sayıları son derece az olan tekstil sektörü bu gün 250 firmayla Batmana önemli katkı sağlayan bir sektör haline gelmiş bulunmaktadır.

250 firmanın gerek istihdam alanında ve gerekse de sigortalı olarak çalıştırdığı 25 bin eleman la 120 bin ailenin yaşamlarına önemli katkıda bulunması bu sektörün ilimiz ekonominse ne denli önemli bir avantaj sağladığını gözlemlemek sevindirici bir olaydır tekstil sektörünü bir çatı altına toplamak ve onların haklarını korumak amacıyla birde TEKSİAD adında bir derneklerinin kurulduğu görülmektedir.

Dernek başkanlığına seçilen M. Ali Öztürk, tekstil sektörünün batmanda son derece önemli bir kurum haline getirildiğini ancak bazı sitemlerinin de olduğun belirterek sektörün ilgi görmediğini ve gerek il yöneticilerinin ev gerekse de kurumların işlerine yamada son derece müstenkif davrandıklarını ifade etti Öztürk yaptığı açıklamada 750 çalışanıyla Batman iline önemli katkı sunan tekstil sektörümüz bununla yoksul kesimlere de katkıda bulunmaktadır.

Eskiden tarım işçileri olarak anılanların artık kendi illerinde tekstil sektörünü tercih etmeleri ve kendi kaplarının önünde ekmek kazandıkları için büyük bir mutluluk içindeyiz.

Bizler Batmanımızın kalkınması ve tekstil sektörümüzün markalaşması adına çaba sarf eden ve il dışında olmalarına rağmen sadece Batmanlı oldukları için firmalarını ilimize taşıyan vefalı sektörlerimizin olması da apayrı bir memnuniyettir.

Böylesine kendi iline önemli katkılar sunan bir sektörün batman OSB yönetimince yatırımcılara engel çıkarmasını büyük bir üzüntüyle karşılıyoruz. Yıkama, iplik ve kumaş fabrikaları açılmak isteniyor alt yapımız müsait değil deniliyor.

Başkan Öztürk İŞKUR, KOSGEB, Halk EĞİTİM, DİKA ve Ticaret Sanayi Odası ile işbirliğini arttıracak projeler planlıyoruz.

Diyarbakır da Tekstil kent projesi onaylandı yatırımlara arsa tahsisi sağlandı fabrikalar kurulmaya başlandı bunu başarmışlar biz neden başarmayalım diyerek söz konusu kendilerine engel çıkarılmasına bir bakım isyan etti.

750 çalışanıyla 25 bin sigortalı emekçisiyle öneli bir sektör halin elen tekstil sektörünün önündeki engellerin kaldırılması ve bu sektörün ilimizde gerçek manada markalaşması adın tüm yetkili birimlerin b firmalara gereken her türlü kolaylığı yapmalarında büyük yarar olacaklardır.

Bu arada ben böylesine iş adamlarının yapamadığını ve özellikle istihdam alanında hiç kimsenin adım atamadığı bir dönemde tekstil firmalarımızın böylesine insanlarımıza önemli katkı sunmalarını takdir etmemek mümkün değil.

Ben tüm firma sahiplerini ve onları bir çatı altında toplama gereğini duyar TEKSİAD başkanı M Ali Öztürk’ü tüm içtenliğimle bir kez daha kutluyor başarılarının devamını diliyorum.

Dileğimiz batmanı büyük marka haline getirme çabası içinde olan bu takdire şayan 250 Tekstil firmasının gereken markalaşmayı başarmalarını diliyor, bu konuda tüm yetkili mercilerinde bu sektörü ellerinden geldiğince desteklenmeleridir.

123 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.