Hoşgeldiniz  

2500 AĞAÇ DİKİLİYOR

admin | 23 Ekim 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Belediyesi, Yaşar Kemal Kent Ormanı’nda yaptığı proje çalışmaları kapsamında 2500 ağaç dikme sözünü yerine getirmek için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Batman Belediyesi tarafından Yaşar Kemal Kent Ormanı’nda yapılan yol ve alan düzenleme çalışmasının ardından ağaç dikme etkinliği düzenlendi. Batman Milletvekili Mehmet Rüştü Tiryaki, Batman Belediye Eş Başkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve sivil toplum örgütlerinin yanı sıra halkın katılımıyla birlikte ilk etapta 800 ağaç dikildi.

Belediye tarafından düzenlenen ağaç dikme etkinliğine katılan vatandaşlar, belediye ekipleriyle birlikte ağaçları yeni yerlerine dikerek etkinliğe destek verdi. Batman’da kişi başına düşen yeşil alan oranını her geçen gün artırdıklarını ifade eden Belediye Eş Başkanları, Yaşar Kemal Kent Ormanı’nın Batman’a büyük bir kazanım olduğunu söylediler. Karaçam, çitlembik, mavi servi, süs kirazı, salkım söğüt, oya ağacı, erguvan, defne, tespih ağacı, süs eriği, çınar gibi ağaç türlerinden 2 bin 500 ağacı kış dönemi öncesi dikmeyi hedefleyen Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ayrıca 6 bin civarında çalı türünün dikimini de gerçekleştirecek.

316 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.