Hoşgeldiniz  

28 ŞUBAT UNUTULMADI

admin | 01 Mart 2019 | Eğitim, Ekonomi, Foto Galeri, Genel, Gündem, Kategorilendirilmemiş, Röportajlar, Sağlık, Teknoloji, Tüm Manşetler, Video Galeri, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

28 ŞUBAT UNUTULMADI

AK Parti Batman İl Başkanlığı 28 Şubat darbe girişimi nedeniyle bir basın açıklaması yaptı.

AK Parti seçim lokali önünde düzenlenen basın açıklamasına AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir, AK Parti Belediye Başkan Adayı Murat Güneştekin, AK Parti İl Başkanı Akif Gür, ve çok sayıda partili katıldı.

“28 Şubat’ı unutmadık, unutmayacağız” pankartının açıldığı basın açıklaması metnini Avukat Hüseyin Borak, okudu.

Borak, “Yıllar önce bugün, demokrasiyi bir türlü hazmedemeyen vesayet odakları, yetkilerinin dışında devlet gücünü kullanarak, millet iradesiyle seçilen siyasi iradeye müdahale etme girişiminde bulunmuşlardır. Darbeciler 28 Şubat’ta meşru bir iktidara karşı tıpkı 12 Eylül’de olduğu gibi gayrimeşru bir müdahalede bulundular. Bürokraside yer alan üst düzey yöneticilere haksız ve hukuksuz operasyonlar yapılarak sindirme politikası izlediler” dedi.

Borak, sözlerine şu şekilde devam etti: “Aziz milletimiz 15 Temmuz alçak darbe girişiminde demokrasi destanı yazarak Anadolu topraklarında darbeler tarihine nokta koymuştur. AK Parti iktidarıyla birlikte kırılan vesayet sistemi sonucunda böyle meş’um günlerin yaşanmaması için millet olarak hep birlikte omuz omuza mücadele etmeye devam edeceğiz. Darbeci zihniyeti tarihin karanlık sayfalarına gömen hükümetimiz ve milletimiz sayesinde artık hiç kimse devletin gücünü kullanarak milli iradeye kast etmeyi aklının ucundan bile geçiremez. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde vesayet odaklarına ve darbeci zihniyete karşı AK Parti olarak kararlı tavrımızdan ödün vermedik, vermeyeceğiz”

1349 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.