Hoşgeldiniz  

3 BİN 383 İŞYERİ DENETLENDİ

admin | 26 Ocak 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Yemek üretim, pastane imalathaneleri, fırınlar, et ürünleri satış noktaları, döner salonlarının yanı sıra işyeri ruhsatı olmayanlara yönelik gerçekleştirdikleri denetimlerdeki performansıyla adından sıkça söz ettiren Zabıta Müdürlüğü, gıda mühendisi ve 40 kişilik zabıta ekibiyle denetlenmeyen nokta bırakmamakta kararlı.

Her platformda halkın sağlığıyla oynanmasına müsaade etmeyeceklerini belirten Belediye Eş Başkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz, halkın sağlıklı ürünlere ulaşabilmesi için gece gündüz demeden çalıştıklarını söyledi.

Belediye Zabıta Müdürlüğü ekipleri, hijyen kurallarına uymayan ve sağlık standartlarını çiğneyen işletmelere gerekli uyarı ile cezai işlemlerin uygulandığını belirterek; 750 tanzim edilen idari yaptırım ve zabıt varakası,  712 tanzim edilen tespit tutanağı, 430 ruhsat, 166 kapatılan işyeri, 96 valilik ile yapılan bandrolsüz kitap ile internet denetimi, 60 izinsiz afişin kaldırılması, 750 Alo 153 Beyaz Masa hattına gelen şikayet olduğunu açıkladı.

Müdürlük çalışmalarının yanı sıra resmi kurumlarla birlikte yapılan çalışmalarda toplamda 3 bin 383 denetim yapıldığını belirten Zabıta Müdürlüğü çalışmalarının aralıksız sürdürüleceğini belirtti.

190 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.