Hoşgeldiniz  

3 BULVARA KLİMALI DURAK

admin | 30 Haziran 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Kentte ihtiyaç duyulan bölgelere yeni otobüs durakları yerleştirmeyi sürdüren Batman Belediyesi, toplu taşıma hizmetleri kapsamında zarar görmüş ve hizmet ömrünü tamamlamış olan durakları şehrin dokusuna uygun şekilde yenileyerek, daha modern hale getiriyor.

Toplu taşımada çağın gerekliliklerine uygun modern çözümler üretmeyi hedefleyen Belediye, güzergâh değişikliklerinin ardından meydana gelen ihtiyacı karşılamak amacıyla kent geneline 110 yeni durak kurdu.

İşletme ve İştirakler Müdürlüğünce kent genelinde toplam 1430 otobüs durağı yerleştirilirken, 266 yeni durağa ihtiyaç olduğu belirtildi.

2020 yılında yolcu yoğunluğunun olduğu mahalle ve güzergâhlara ağırlık veren Belediye, Turgut Özal Bulvarı ve Atatürk Bulvarına kapalı ve klimalı durakların kurulmasını hedefliyor.

Belediye İşletme ve İştirakler Müdürlüğü ayrıca yeni bir şehirlerarası otobüs terminalinin yapılması, fuar alanının açık oto pazarına dönüştürülmesi, merkez durak yerinin değiştirilmesi ve Parkomat sisteminin biran önce devreye konulması çalışmalarının bu hedefler doğrultusunda sürdürüldüğünü belirtti.

78 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.