Hoşgeldiniz  

30 HAZİRAN EMEKLİLER GÜNÜ

Halit BEYTÜT | 02 Temmuz 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Yıllarca ülkenin kalkınmasına emek verip, yaslandıktan sonra ikinci baharlarını yaşayacaklar diye emekli olan insanlarımızın 30 Haziran Emekliler günlerini büyük bir mutlulukla kutlamaları yerine ne yazıktır ki büyük bir buruklukla kutlama talihsizliğine uğratılmışlardır.

Sadaka niteliğinde her 6 ayda bir maaşlarına yapılan gülünç zamlarla ayakta kalmaya çalışan bu hakları ödenemeyen emekli kesime reva görülen bu duyarlık milyonlara emekliye büyük bir hayal kırıklığını reva görenler bu emekçilere en büyük işkenceyi layık gördüler.

Ne torunlarını sevindirebildiler ne de rahat bir nefes alabildiler.

Dünyadaki ülkeler kendi emeklilerine her türlü ahde vefayı verip onların rahatlıklarına eden olurlarken bizim ülkenin emeklilerine sadece hayal kırıklığı yasattılar.

Bu yüzden 30 Haziran emekliler günü olduğunu bile unutturmuşlardır.

30 Haziran’da bu günlerini büyük bir sevinç ve mutlulukla kutlamaları gereken emekliler ne yazıktır ki günleri olduğunun bile farkında değiller.

Emekliler Derneği başkanı Hüseyin Ekmen yayınladığı bir açıklama ile 30 Haziran emekliler gününü kutlamasıyla öğrenebildiler 30 Haziran’ın emekliler günü olduğunu hatırlayabildiler

Bu yüzden emekli kesim üzgün ve de kırgın sadece aybaşını nasıl getirebileceklerinin endişesiyle çırpınıp duran emekli kesim artık umudunu bile yitirmiş kendilerini unutanlara karşı son derece kırgın…

Her şeye rağmen kırgın da olsalar zor koşullar altında umutlarını yitirmiş olsalar da onlara baş eylenen bu günlerini kutluyor.

Onlara gerçek manada haklarını verme özverisini gösterebilecek bir gerçek manada bir liderin gelmesi beklentilerini kaybetmemelerini diliyorum…

68 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.