Hoşgeldiniz  

30 ÖĞRENCİYE BAŞARI BURSU

admin | 28 Temmuz 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Ticaret ve Sanayi Odası ile Batman Ticaret Borsası, Batman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine merkezi sınav puanıyla yerleşecek öğrencilere mesleki eğitim başarı bursu verecek.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi arasında imzalanan ‘Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü’ ile Batman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Proje Okulu kapsamına alınmıştır.

Batman Ticaret ve Sanayi Odası ve Batman Ticaret  Borsasının  katkılarıyla 2019-2020 eğitim öğretim yılında 10, 11 ve 12. Sınıflardan 10’ar öğrenci olmak üzere toplamda 30 öğrenciye başarı bursu verilmiştir.

Batman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdulkadir Demir gazetecilere yaptığı açıklamada; Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınav sonuçlarına göre Batman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini tercih edecek en yüksek puanlı 10 öğrenciye, 4 yıllık eğitim süresince, her eğitim ve öğretim dönemini kapsayacak şekilde yıl boyunca  9 ay süreyle burs desteği sağlanacağını bildirdi.

Demir; Burstan yararlanan öğrencilere organize sanayi bölgelerindeki işletmelerde staj imkanı sunulacak olup mezun olduklarında istihdamlarına öncelik sağlanmasına destek verilecektir. Mesleki eğitimin öneminden bahseden Demir, Gençlerimizin iş kaygısına son verip geleceklerini planlamalarının yolunun mesleki eğitimden geçtiğini ifade etti.

BATSO Başkanı Abdulkadir Demir, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin Meslek Liseleri ile ilgili çalışmalarının yaklaşık 1 yıldır devam ettiğini belirterek ara eleman ve istihdam alanlarında  bunların meyvelerini almaya  başladıklarını vurguladı.

219 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.