Hoşgeldiniz  

39 YILLIK TAKIMI YOK SAYDILAR…

Halit BEYTÜT | 21 Ağustos 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

1980 yılında dönemin Belediye Başkanı Ataullah Hamidi tarafında belediye bünyesinde kurulan ve bir zamanlar tüm Batman halkının gurur vesilesi olan Belediyespor ne yazıktır ki bugün üvey evlat muamelesine maruz kalmakta ve belediyenin takımı olmadı iddia dilmektedir.

İlimize 2. Türkiye liginde il temsil etme başarısını gösteren ve bir zamanlar tüm ülke genelinde tanınan turuncu – mavili ekibimize bu gün mevcut belediye eş başkanları üzülerek ifade etmek isterim ki bunun belediye takımı olmadığını iddia ederek Belediyespor’a sahiplenme gibi bir kararlarının olmadığını açıklamış bulunmaktadırlar.

Üzüldük gerçekten burada 700’ye yakın gençlerimiz hem spor yapmakta hem de gelecekte ülkenin birer yetenekli olacakları umudun taşıyan bu sporculara sahip çıkılmaması gerçek anlamda son derece büyük bir vurdumduymazlıktır.

Bir zamanlar Belediyespor kentin gurur duyulduğu bir dönemi yaşayan Batmanlı sporseverleri belediye eş başkanlarının Belediyespor’u sahiplenmemesi son derece büyük bir haksızlık olarak tarihteki yerini alacaktır. Tarih nasıl ki Necdet Atalay’ı yargıladıysa mevcut eşbaşkanları da yargılayacak ve isimleri Belediyespor’u kapatan eşbaşkanlar olarak lanse edilecektir.

Spora karşı olmanın gençleri en büyük ihaneti yaptıklarını görmezden gelen yöneticilerin eninde sonunda aldıkları kararların son derece yanlış olduğunu ve bu yanlıştan dönme erdemliliğini göstermeleri en büyük dilek ve temennimizdir. Öncelikle bunu belirteyim ki, Batman Belediyespor’un tüzüğünde Batman Beleadiyesi himayesinde spor faaliyeti yürütmektedir ibaresi geçmektedir.

Batman Belediyespor ilimin belediye bünyesinde kurulmuş ve yine belediye tarafından kapı dışarı edilmesine kesinlikle gönlümüz el vermemektedir.

1980 yılında kurulan ve Batman’ın gurur vesilesi olan 39 yıllık mazisini unutmanın asla mümkün olmayacağı gerçeğini yetkililer mutlaka ama mutlaka görmemezlik etmemelidir diye düşünüyorum.

Bir zamanlar Belediyespor’un aldığı başarlı sonuçlarla ilimizin tüm balkonların asılan turuncu mavili bayrağı yok saymak gerçek manada haksızlıktır.

Bu nedenle ben eş başkanlarımızdan tek ricam bu güzide takıma sırt çevirmemelerini ve yine eskiden olduğu gibi bundan sonra da ilimizi temsil etmelerine olanak sağlamalarıdır diye düşünüyorum.

Belediyespor kim ne derse desin belediyemizin bünyesinde doğmuş ve yüzlerce gencimiz burada spor yapma imkanını bulmuştur.

Bu nedenle böylesi yarınlarımızın teminatı olan gençlerimize böylesine önem arz eden bir kapıyı kapatmanın son derece anlamsız olduğunu ifade etmek istiyorum.

Ben bu konuda sağduyunun galebe geleceğine ve halkın isteği olan bu isteğe kayıtsız kalınmayacağına inanıyorum.

194 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.