Hoşgeldiniz  

4 BİN DÖNÜM SEBZE KURUMAKTAN KURTULDU

admin | 13 Temmuz 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman’ın Gercüş ilçesinde bulunan Kırkat gölünün vanasının bozulmasından dolayı, Kırkat köyü ve 2 mezrasına ait 4 bin dönüm ekili sebze tarlaları ve bahçeleri kurumaya başladı.

Yaklaşık bir haftadan bu yana susuz kalan yaklaşık 4 bin dönüm ekili sebze bahçe ve tarlalar, ilçe Kaymakamı Mevlüt Şekerci, Belediye Başkanı Gündüz Günaydın ve DSİ yetkililerinin devreye girmesiyle sorun kısa zamanda çözüldü.

MUHTAR TEŞEKKÜR ETTİ

Kendilerine her konuda yardımcı olan Gercüş Kaymakamı Mevlüt Şekerci, Belediye Başkanı Gündüz Günaydın ve DSİ yetkililerine teşekkür eden Kırkat köyü muhtarı Abdülhalik Çelik, 4 bin dönüm ekili sebze tarla ve bahçelerinin kurumaktan kurtulduğunu söyledi. Muhtar Çelik, 1 köy ve 2 mezraya ait sebze bahçelerinin bölge ekonomisinin yanı sıra köylülerin en büyük geçim kaynağı olduğunu ifade ederek “Bir haftadan beri perişan olduk. Sebzelerimizi kurumaktan son anda kurtardık. Kırkat gölünün önemine bir kez daha şahit olduk. Su bulunduğu yerlere hayat veriyor. Tarla ve bahçelerimiz suyla bereketleniyor. 4 bin dönüm tarla ve bahçemizin kurtulduğuna son derece sevindik. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz” diye konuştu.

175 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.