Hoşgeldiniz  

40 GÜN ENTÜBE’DE KALDI, CORONA’YI YENDİ!

admin | 09 Eylül 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Covid-19 hastası 75 Yaşında ki Nura Başakçı 53 gün hastanede yattı, 40 gün entübe kaldı fakat başardı.

Halsizlik, baş ağrısı, mide bulantısı, iştahsızlık şikayeti ile Batman Bölge Devlet Hastanesi acil servisine başvuran Nura Başakçı, Covid-19 testi pozitif çıkınca hastanede hemen tedavi altına alındı. Kısa sürede hastalığın tüm belirtileri kendini gösterince durumu ağırlaşan Başakçı, yoğun bakım ünitesine aktarıldı. Dört gün sonra entübe edildi. 40 gün boyunca entübe kalan hasta mücadeleyi kazandı ve sağlıkla taburcu edildi.

“SANKİ BİN DEFA ÖLMÜŞÜM GİBİ HİSSEDİYORUM”

53 gün boyunca kendisiyle yakından ilgilenen doktor ve sağlık çalışanlarına şükranlarını ileten 75 yaşındaki Nura Başakçı, taburcu olmadan önce duygularını “Nefes alamamak çok zor bir durumdur. Her nefes alışımda sanki kendimle boğuşuyordum. Bir yudum nefesin ne kadar önemli olduğunu kaybedince anlıyorsunuz. Çocuklarımın ağlaşmaları, ‘annem ölüyor!’ diye feryatları hiç aklımdan çıkmıyor. İnsanlar bir kez ölür fakat ben bu hastalıkta sanki bin defa ölmüşüm gibi hissediyorum. Öyle ağrılarım oldu ki, anlatılması çok zor” diyerek dile getirdi.

‘ANNENİZDEN UMUTLUYUM’ SÖZÜ BİZE BÜYÜK UMUT OLDU

Nura Başakçı’nın oğlu Sergen Başakçı “annemin sağlığına kavuşması bir mucize. Çok mutluyuz. Sağlık çalışanlarının bunda büyük emeği var. Başta Uz. Dr. Mustafa Ay ve Uz Dr. Şükrü Acar ile Uz, Dr. Zeynep Altıkulacı, Uz, Dr. Necmettin Tarak ve emeği geçen tüm sağlık çalışanlarına minnettarız. Yaşadığımız bu zorlu süreçte özellikle Uz. Dr. Mustafa Ay’ın ‘annenizden çok umutluyum’ sözleri bize sabır oluyordu, güç veriyordu. Bunun için kendisine ayrıca teşekkür ediyorum. Annem şimdi rahat nefes alabiliyor, bizimle konuşuyor ve destek almadan yemeğini yiyebiliyor. Mutlu olmamıza vesile olan herkesten Allah razı olsun” dedi.

173 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.