Hoşgeldiniz  

400 KEKLİK DOĞAYA SALINDI

admin | 08 Haziran 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman’da buğdaya zararlı olan süneye karşı biyolojik mücadele kapsamında Beşiri ve Gercüş ilçelerine bağlı bazı köylerde toplam 400 keklik doğaya salındı.

Beşiri’ye bağlı bir köyde yapılan etkinliğe AK Parti Batman İl Başkanı Akif Gür, Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Gün ile köy sakinleri katıldı.

AK Parti Batman İl Başkanı A. Akif Gür, keklik doğaya salma etkinliğine katıldıklarını söyledi.

Gür “Kekliklerin özellikle çiftçilerimizin ürünlerine musallat olmuş kene, süne gibi zararlı haşereler mücadelede daha etkin bir rol oynuyor. Zarafetin de sembolü olan ve kültürümüzde önemli bir yere sahip olan kekliklerimizi el birliğiyle muhtarımız ile çiftçilerimiz ile beraber ve Tarım İl Müdürlüğü yetkililerimiz ile birlikte doğaya saldık. Daha verimli bir ekin olması açısından keklikler çiftçilerimizin işimize yarayacaktır. Aslında bizler doğayı kendi halimize bıraktığımızda doğa kendi içinde dengesini oluşturuyor. Buradan özelikle avcılık yapan vatandaşlarımıza sesleniyorum. Lütfen keklikler veya bütün hayvanlarımızı koruyalım. Kekliklerimize ve hayvanlarımıza sahip çıkalım. Tabiatımızı koruyalım, Sadece çiftçiler değil, bütün çocuklarımızın geleceği için de tabiatın dengesini alt üst etmeyelim. Ziraatımızın gelişmesi açısından geleceğimizi kurtarmak açısından tabiata saygılı olalım. Doğanın sahibi değil bir parçası olduğumuzu unutmayalım” diye konuştu.

74 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.