Hoşgeldiniz  

5 MİLYON GENCİMİZ ÇARESİZLİĞE SEVK EDİLMİŞ

Halit BEYTÜT | 21 Haziran 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Öğrenim kredisini alıp ödeyememiş olan 5 milyona yakın üniversite mezunu gencimiz iş bulup çalışamadıkları nedeniyle eğitim kredilerini ödeyememiş olan 300 bini hakkında yasal işlem başlatıldığı belirtiliyor.

Hem kendi üniversite mezununa iş bulamayacaksınız üstüne üstlük bu yetmiyormuş gibi de haklarında yasal işlem başlatacaksınız.

Hangi ülkede böylesine acımasız bir şekilde kendi mezunlarını böylesine mağdur eder ve böylesine acımasız bir şekilde haklarında yasal işlem yaptırılır anlamak mümkün değil.

Hani gençler bizlerin yarınlarımızın teminatı ve yarınlarımızın sahipleri olacaktı hani cumhurbaşkanımız durmadan üç yetmez dört çocuk yapın deyip duruyordu da doğan, büyüyen ve de okul bitiren gençlerimize ceza vermek için mi büyütüldüler.

Benim pırıl pırıl üniversite gençlerime iş bulmadan onların geleceklerini garanti altın almadan onlar lütfen verdiğiniz eğitim kredisi nedeniyle onları çaresiz bir duruma sokacaksınız.

Böyle bir devlet anlayışı olmaz, böylesin acımasız bir tutum ve uygulamalarla gençlerimize geleceklerini karartmaya kalkışmanın siz yetkililere ne kazandıracak anlamak mümkün değil.

5 Milyon gencimiz eğitim kredisini ödeyemediği için bu gün haklarında yazsal işlem başlatılıp onları bir kez daha karamsarlığa itmenin son derece mantık dışı bir uygulama olduğunu vurgulamak istiyorum.

Beyler benim gencecik insanlarımıza ettiğiniz cefa ve ettiğiniz bunca haksızlık karşısında onları kendi vatanlarında yaşamaktan bile bıktırmaya başladınız beyin göçü denilen süreç işte bu yüzden başlatılmış ama zatı muhteremlerin umurunda bile değil varsa yoksa nerden bulursanız bulun deyip onlara verdikleri eğitim kredisini geri istiyorlar.

Krediyi iş bulsalar her ne pahasına olursa olsun onurların son derece düşkün olan benim ülkemin gençleri elbette ki bu sadaka niteliğindeki verilen eğitim kredilerini elbette ki ödeyeceklerdi ve böylesi bir duruma düşmeyeceklerdi ama iş yok aş yok bu parayı böylesine çaresiz bir dönem yaşayan öğrencilerimizden bu krediyi geri istemek bana göre vicdansızlığın en alasıdır.

Bu gençler bizlerin v ülkemizin gurur kaynaklarıdır da bunu hala idrak etmekten yoksun sözde devlet yöneticilerimiz maalesef bu gençlere en büyük zulmü reva görmektedir.

Bu gençleri böylesi bir zamanda sıkıştırıp onlar acılara sevk etmenin kimin iştahını kabartacak bilmiyorum ama bilinen bir gerçek var ki o da yarınlarımızın sahipleri olan gençlerimize yapılan bu haksızlık karşısında gururlarını son derece incindiğidir.

Yazıklar olsun yuh demekten başka bir şey gelmiyor elimizden.

Bu ülkenin yöneticileri her söylemlerinde dünyanın gıpta ile baktığı bir ülke olduk demenin ne denli sahte bir söylem olduğu artık bilinen bir gerçektir.

91 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.