Hoşgeldiniz  

5 ve 6. VARYANTLAR GELEBİLİRMİŞ…

Halit BEYTÜT | 03 Ekim 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Bilim adamları koronanın 5 ve 6’ıncı varyantlarınındı gelebileceğinin sinyalini veriyorlar ve yaklaşan kış mevsiminin de bu yüzden çok sıkıntılı geçebileceğini ifade ediyorlar.

Bizler de bu uyarıları her nedense hala ciddiye almıyor yine bildiğimizi okumaya devam ediyoruz.

Özellikle ilimizdeki bu vurdumduymazlık yüzünden her nedense yine maskesiz, sosyal mesafeye ve de hijyene adeta meydan okurcasına bu uyarıları ciddiye almıyor cadde ve sokaklarımızda, kahvehanelerde kotona yokmuş gibi olumsuz tutum ve davranışlarda yaşayıp gidiyoruz. Bizler yarınlarda kendi ilimizde rahat bir nefes almak için çabalayıp dururken bu sorumsuzlar yüzünden endişelenip duruyoruz.

Her ne kadar yetkililerimize acizane önlem almaları konusunda uyarılarda bulunuyor olsak da her ne hikmetse önlem konusunda gereken hassasiyeti göstermediklerine tanık olmayı görüyorsak bundan sadece büyük üzüntü duymaktan öteye gidemiyoruz.

Yüzlerce hatta binlerce can kaybımızın olduğuna tanık oluyor ve bundan zerre kadar ibret almamakta ısrar ediyorsak bunun önüne geçmekte her geçen gün sessiz kalındığına da o kadar çok üzülüyor hatta şaşırıyoruz.

Bu ilde yaşamını sürdüren ve korona illeti konusunda duyarsızlık taşıyıp hem kendi sağlığını hem de toplumun sağlığını hiçe sayıp kural tanımamakta ısrar eden o kadar çok sorumsuz var ki bunu sayılarla ifade edemem.

Sayın Valim, Sayın Emniyet Müdürüm ve de zati muhterem zabıtalarım artık vatandaşın düştüğü bu rehavet havasına engel olun ve de kati kurallar koyup bu sorumsuzlara karsı gereken tedbirleri almaktan kaçınmamanızı özellikle istirham ediyorum.

Kış kapıyı çalmadan ve vaka sayıları korkunç sayılara ulaşmadan lütfen artık acımasız kararlılıkla gereken cezai müeyyideyi hayata geçirin ki bu sorumsuzlar artık bu sağlıksız alışkanlıklarından vaz geçebilsin.

Korona illeti nedeniyle hayatımız yaşanmaz hale gelmiştir de biz insanlara bu zulmü yapıp onlarında sağlığını tehlikeye atanlara gereken ciddi denetimlerinizi yapın ki bu ilin huzuru oluşsun, oluşabilsin

Başlayan yeni eğitim ve öğretim yılında hiç olmazsa çocuklarımızı korumak adına konulan kurallara her insanımızın harfiyen uyma gibi bir zorunluluğumuzun olduğu bilinciyle hareket etme zamanımızın geldiğini vurgulamakta yarar görüyorum

Bilim adamlarının 5 ve 6′ inci varyantında gelebileceği uyarılarına kulak verelim ve şehir içindeki oturduğumuz mekanlarda kurallara hepimizin uyması olmazsa olmazımız olmalıdır.

37 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.