Hoşgeldiniz  

50 BİN FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

admin | 11 Kasım 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes projesi kapsamında Batman genelinde Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında 50 bin ağaç toprakla buluşturuldu.

Batman’a yılsonuna kadar 500 binden fazla ağaç dikileceği belirtilirken, Hasankeyf ilçesindeki fidan dikim törenine Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin ve il protokolü katıldı.

Etkinlikte konuşan Vali Şahin “Geçen yıl hatırlarsanız üniversitede Milli Ağaçlandırma Gününü yapmıştık. Bu yıl ise Hasankeyf’te yaptık. Hasankeyf’in yeşil bir örtüyle örtülmesi için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz.

Hasankeyf söylendiği gibi gerçekten bir vizyon proje çok güzel şeyler yapıldı. Tek eksiğimiz yeşil bir kuşak ile yeşil bir örtü ile bu güzelliklerin taçlandırılması. Bunun için çalışıyoruz. Tarım orman bakanlığımızın, bakanımızdan ağaçlandırmada çalışan işçisine kadar her bir ferdine teşekkür ediyorum.

Hasankeyf özelinde gerçekten çok büyük bir ağaçlandırma seferberliği, operasyonu yürütüyorlar ama sadece Hasankeyf değil tabii. Hasankeyf’te olmuş olmanın verdiği memnuniyeti bir kez daha ifade ediyorum.

Hasankeyf bizim yüz akımız bir yer. Eleştiriler haklı ama eleştiriler erken. Biraz daha bize zaman verirseniz göreceksiniz ki Hasankeyf yeşil bir çerçeve ile sunulan bir tablo gibi herkesin beğenisine sunulacak. Fidanlar ağaca dönsün. Türkiye yeşil olsun, Türkiye çöl olmasın diyoruz” dedi.

42 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.