Hoşgeldiniz  

57 YAŞINDAKİ HASTAYA TÜMÖR AMELİYATI

admin | 03 Şubat 2020 | Sağlık, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Baş ağrısı şikayetiyle hastaneye başvuran 57 yaşındaki H.Ş., isimli kadın hastanın beyninde tümör olduğu tespit edildi.

Özel Batman Dünya Hastanesi’nde ameliyata alınan hasta, Mikro cerrahi yöntemiyle beyin tümörü alınarak sağlığına kavuştu.

Yaklaşık iki ay önce baş ağrısı nedeniyle bir hastaneye başvuran H.Ş., tetkiklerinde beyinde ödem olduğu ve buna yönelik tedavi edilmeye başlandı. Tedavisi devam eden hastanın şikâyetleri devam edince ikinci kez tetkikleri yapılınca beyninde tümör olduğu tespit edildi. Ameliyata alınması gereken hasta, hastanede gerekli bir takım donanımların olmaması nedeniyle Özel Batman Dünya Hastanesi’ne başvurdu. Özel Batman Dünya Hastanesi doktorlarından Op. Dr. Mesut Kasımoğlu tarafından tetkikleri yapılan hasta acilen ameliyata alındı.

“ERKEN TANI HAYAT KURTARIR”

Ameliyat hakkında bilgi veren Op. Dr. Kasımoğlu “Çok ciddi hastalıklar baş ağrısı gibi gündelik hayatta birçoğumuzun hissettiği masum şikâyetler şeklinde kendini gösterebilmekte ve bu nedenle erken tanı hayat kurtarıcı olabilmektedir. Hastamızda gelişen durum da sadece baş ağrısı şikâyeti ile kendini göstermiş ancak hızlı ilerleyerek iki ay içerisinde hayatı tehdit edici boyutlara ulaşmış bir tümör vakasıdır. Mikro cerrahi yöntemle tümörü çıkardıktan sonra hastamızın şuuru tekrar yerine geldi. Görmesi, işitmesi, konuşmasında herhangi bir problem yoktu. Kol ve bacaklarında kuvvet kaybı olmaması sevindirici idi. Koridorda birlikte yürümek ve hastalarımızın yüzünü böyle gülerken görmek en büyük mutluluğumuz” dedi.

759 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.