Hoşgeldiniz  

“600 HAYVANA CERRAHİ MÜDAHALEDE BULUNDUK”

admin | 26 Aralık 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, kent merkezindeki sahipsiz hayvanların yanı sıra evde bakılan hayvanlara da bakım ve tedavi hizmeti veriyor.

Belediye Veteriner İşleri Müdürlüğü, hastalık, araba çarpması, yaralanma, aşılama, kısırlaştırma gibi nedenlerle tedavi ve yardıma muhtaç; şahin, tilki, kartal, eşek, tavşan, yabani kuşlar, kedi ve köpek gibi hayvanların tedavilerini yapıyor.

Batman’da eğitim gören üniversite öğrencileri ile askeri kışladaki askerlerin yemek atıklarının sokak hayvanlarına dağıtılarak yaşamlarını sürdürmelerine yardımcı olan Batman Belediyesi, zor şartlarda yaşayan hayvanların yaşamlarını sürdürebilmelerine olanak sağlıyor.

2019 yılı içerisinde tedavi edilen köpek sayısının 1857 olduğunu kaydeden Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, hastalık, araba çarpması, yaralanma, aşılama, kısırlaştırma için de 1740 kediye tedavi uyguladı. Şahin, tilki, kartal, eşek, tavşan gibi farklı cinsten 32 yabani hayvana tedavi uygulayan müdürlük, ayak kırığı, kısırlaştırma, yaralanma ve benzeri nedenlerle bakımevine getirilen 600 hayvana da cerrahi müdahalede bulundu.

Yaptığı tedavi sonrası hayvanların sahiplenilmesini de sağlayan müdürlük, dönem içerisinde sahiplendirilen hayvan sayısının 305 olduğunu belirtti.

Makine İkmal Müdürlüğünde bulunan hayvan bakım evinin yeni yerine taşınmasından sonra daha sağlıklı hizmet verme olanağına kavuşan hayvan bakım ve tedavi merkezimizin ziyaretçileri de eksik olmuyor. Sahipsiz ve tedaviye ihtiyacı olan hayvanlara bakmak için ellerindeki tüm imkanları kullanmaya özen gösterdiklerini belirten Belediye Eş Başkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz “Kentte yaşayan bütün canlıların imkanlar ölçüsünde bakımlarının yapılması ve tedavilerinin sürdürülmesi için çalışmalarımız devam ediyor. İmkanlar artıkça bu konudaki çalışmalarımız da artarak devam edecektir. Şu anda hayvan bakım evinde yaklaşık 100 yaralı ve bakıma muhtaç hayvana bakılmaktadır” açıklamasında bulundular.

205 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.