Hoşgeldiniz  

65 YAŞ ÜSTÜ VE ÇOCUKLARA BU EZİYET NEDEN?

Halit BEYTÜT | 09 Haziran 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Bilindiği gibi pandemi döneminde sık sık kısıtlamalara gidildi. Bu kısıtlamalar olurken özellikle 65 yaş ustu insanlarımıza yönelik yapılan bu kısıtlamalarda en çok mağdur edilen kesim olmuştur.

En son yapılan kademeli kısıtlamalarda da yine bu insanlara şehir içi toplu tasıma araçlarında da taşınmalarına olanak sağlanamadı.

Bunun yanı sıra bu kez 8- 12 yaşında olan çocuklara da ayni şekilde kısıtlama getirilmesi gerçekten son derece üzüntülü bir uygulama olmuştur.

65 yaşındaki insanlar bilindiği gibi 2. Aşıyı da yapmış olmalarına rağmen bu insanların toplu taşıma araçlarından yararlandırılmaları som derece gayri mantıklı bir uygulamadır.

65 yas üstü insanlar artık yaşını başını almış ve her istenen uygulamaya harfiyen riayet eden insanlar olmalarına rağmen pandemi boyunca bunlar toplu tasıma araçlarına binmelerine yasak getirmek bu saygı duyulması gereken insanlara yapılmış en büyük haksızlıktır.

Ne isteniyor bu insanlardan doğrusunu söylemek gerekirse anlamış değilim.

Hele hele 8- 12 yaşındaki çocuklara da bu uygulama reva görülmesi ise gerçekten içler acısı bir durumdur.

Batmanda toplu taşıma araçları her gittikleri ve geldikleri yerlerden bomboş bir şekilde tur atmaları bir sakıncalı durum arz etmiyorsa yürümekte bile zorlanan yaslı insanlarımıza uygulanan bu hiç bir veriye dayanmayan bu uygulamanın ne denli mantık dışı olduğunu ifade etmek isterim

Ömürlerinin son demlerini yasayan ve toplum olarak saygı duymamız gereken bu insanları otobüslere bindirmemek ve binmeye çalışırken onları indirmeye zorlamak hangi vicdana sığar doğrusunu söylemek gerekirse anlamak mümkün değil.

Bu yüzden ben böylesi saçma sapan bir uygulamanın 65 yaş üstü insanlara ve 8- 22 yaşsındaki çocuklara edilmiş en büyük haksızlık ve gayri ahlaki bir tutum olduğunu vurgulamak isterim.

Elbette ki bu uygulamayı ülkenin üst düzey yöneticileri yapmış ve ülke genelindeki toplu taşıma araçları da bunu uygulamakla mükellefler ama bende zaten bunu uygulamakla mükellef olanlara değildir sitemim ama bu uygulamayı her kim önermişse sanırım bunun 65 yas ustu ve çocuklara karşı bir art düşüncesinin olduğunu düşünmeden edemiyorum

Bu ucube uygulamanın bir an evvel kaldırılması ve bu insanların bu eziyetten bir an evvel kurtarılması en büyük dilek ve temennimdir.

48 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.