Hoşgeldiniz  

65 YILLIK TAKIMI SAHİPLENMEMEK

Halit BEYTÜT | 01 Ağustos 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Mazisi 65 yıla dayanan ve ilimizin tek profesyonel takımı konumunda olan Petrolsporumuz ne yazık ki sezon başlamasına az bir süre kalmasına rağmen hala doğru dürüst transferini ekonomik nedenlerden ötürü yapamamaktadır.

Yılların takımına hala ne il yöneticileri ne de sporsever esnafımızın sahiplenme adına bir çaba içine girmemeleri son derece hazindir, İlimizin en büyük reklam aracı olan ve ilimizin tanıtımında en büyük rol oynayan böylesine önemli bir konuya duyarsız kalınması son derece büyük bir talihsizliktir.

İlimizin en büyük mülki amiri konuda olan valimizin de bu takıma gereken ilgiyi göstermemesi de tüm sporsever halkımızın üzüntüsüne neden olmaktadır 2019 2020 futbol sezonunun başlamasına son derece az bir süre kalmasına rağmen imkansızlıklar içinde çabalayan ve bir zamanlar ilimizin markası olan bu profesyonel takıma duyarsız kalınmasına anlam vermek mümkün değildir.

Bir zamanlar TPAO gibi dev bir kuruluşun bünyesinde iken daha sonra sporun önemini hayal edemeyen bihaber olan basiretsiz yöneticiler tarafından sivil yönetime bu güzide takımı devretme talihsizliğinde bulunmuş ancak sivil yönetime devredilen takıma il halkının ve yöneticilerinin de duyarsız kalması bu günkü olumsuzluğun oluşmasına neden olmuştur.

Sezona kıt kanaat ve fedakarlıklar yaparak takımın lige girmesi adına gereken duyarlılığı gösteren Orhan Kapucu kardeşimize bu tutarlı hareketinden ötürü teşekkür, Ayrıca kamp çalışmalarını yapmak için kamp yerine kendi otobüslerini tahsis eden ÖZLEM batman firmasına tüm sporseverler adına da teşekkürü bir borç biliyorum.

Başka illere bakıldığında gıpta ile baktığım bir durumun bizim ilimizde olmaması beni derinden üzmektedir.

Başka illerin takımlarına o ilin ya da o ilçenin mülki amirleri gereken harar türlü katkıyı sağlama özverisinde bulunurlarken batman gibi nüfusu 600 bine yaklaşan bir ilin tek profesyonel takımına mülki amirimizin son derece duyarsız kalışına üzülmemek elde değil Sezon son derece kısıtlı bir kadro ile girecek olan takımızdan kimsenin başarı bekleme gibi bir hakkın olmayacağını şimdiden ifade etmekte yarar görüyorum.

Bu takıma bir katkı sunma gereğini duymayanların yarın başlayacak olan lig maçlarında eleştiri yapma haklarının da olmadığını özellikle vurgulamakta yarar görüyorum. Bir sözümde ilimizdeki iş adamlarına olacak.

İş adamlılığını bu ilde kazananların bu ile karşı hiç mi bir ahde vefa borçları yok.

Bu takıma gereken en ufak bir katkı sunmayan iş adamlarımıza benim onlara iş adamı diye hitap etmem asla mümkün olamaz.

Tüm sporseverlerin bu konuda takıma sahip çıkma gereğini duymayanlara de gereken eleştiriyi yapmaları çağrısında bulunuyorum.

Petrolspor tüm ilimizin tanıtma aracıdır bu tanıtma katkı sunmaya duyarsız kalanları kesinlikle Batmanlı olarak addetmiyoruz.

206 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.